Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Кабмін затвердив положення про Нацкомісію зі стандартів державної мови

  • Розсилка
  Кабмін на чолі з прем'єром Олексієм Гончаруком призначає членів нацкомісії в місячний строк із дня внесення кандидатур - Кабмін затвердив положення про Нацкомісію зі стандартів державної мови
  Кабмін на чолі з прем'єром Олексієм Гончаруком призначає членів нацкомісії в місячний строк із дня внесення кандидатур

  Діяльність комісії координується Кабміном через міністра освіти і науки

  Кабінет міністрів затвердив положення про Національну комісію зі стандартів державної мови. Про це йдеться в постанові уряду №911.

  При цьому затверджено граничну чисельність працівників апарату Нацкомісії в кількості 29 осіб.

  Діяльність комісії координується Кабміном через міністра освіти і науки.

  При цьому міністр вносить подання про призначення членами нацкомісії осіб з числа кандидатів, запропонованих Міністерством юстиції, Національною академією наук, Міністерством культури, молоді та спорту і Міністерством освіти.

  Кабмін призначає членів нацкомісії в місячний строк із дня внесення кандидатур.

  На посаду члена комісії може бути призначений громадянин України, який на момент призначення досягнув 30 років, володіє державною мовою, має ступінь доктора філософії в галузі філології з однієї з таких спеціальностей: українська мова, загальне мовознавство, перекладознавство і може за своїми освітнім і професійним рівнями виконувати відповідні посадові обов'язки.

  Голова комісії обирається з числа її членів.

  Зазначимо, прийняттям закону про забезпечення функціонування української мови як державної Рада заснувала Нацкомісію зі стандартів державної мови і посаду уповноваженого з їх захисту.

  Кабмін передбачив у проєкті державного бюджету на 2020 рік фінансування Нацкомісії зі стандартів державної мови у 33,6 млн грн.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ