рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Латвія визнала депортацію кримських татар геноцидом

  • Розсилка
  <span>Щороку 18 травня у світі згадують жертв депортації кримських татар</span> - Латвія визнала депортацію кримських татар геноцидом
  Щороку 18 травня у світі згадують жертв депортації кримських татар

  Заява має ще одну позицію — засудження анексії Криму Росією та продовження насильства щодо кримських татар після анексії

  Сейм Латвії визнав депортацію кримських татар 1944 року геноцидом.

  Відповідну заяву ухвалили з нагоди 75-х роковин депортації.

  У документі підкреслено, що низка історичних джерел вказує на цілеспрямований геноцид радянської влади проти багатьох народів й етнічних груп, що жили в Радянському Союзі та на окупованих ним територіях, зокрема — кримських татар.  «Для знищення їхньої культури, соціального спадку, історичної приналежності до Кримського півострова, аби вижити їх з батьківщини», — ідеться у заяві.

  Заява має ще одну позицію — засудження анексії Криму Росією та продовження насильства щодо кримських татар після анексії.

  Голова комітету Сейму з іноземних справ Ріхардс Колс зазначив, що кримські татари, які відмовляються прийняти російське громадянство і не визнають незаконну анексію Криму, зіштовхуються з дискримінацією. Також їм відмовляють у доступі до освіти, вони не можуть використовувати рідну мову та підтримувати свою культуру.

  «Немислимо, що кримські татари вже вдруге за 75 років насильно пригнічуються і переслідуються. Викликає занепокоєння, що історія може повторитися», — сказав Колс.

  Депортація кримських татар — насильницьке виселення кримськотатарського народу з його історичної батьківщини, здійснене упродовж 18-21 травня 1944 року; один із злочинів радянського тоталітарного режиму.

  Етнічну чисткуздійснено відомством держбезпеки СРСР та таємною поліцією за наказом Йосипа Сталіна і постановою Державного комітету оборони СРСР від 11 травня 1944.

  Усього, згідно з офіційними даними, у віддалені регіони Радянського Союзу — від північного Передуралля до республік Середньої Азії було депортовано 191 044 кримських татар, згідно з Національним рухом кримських татар, — більш ніж 400 тисяч (89,2 % жінки, діти та похилі люди).

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ