Люстрація була незаконною ... але є люди, яким не можна скасовувати люстрацію, - Зеленський

Люстрація була незаконною ... але є люди, яким не можна скасовувати люстрацію, - Зеленський

Президент: з приводу люстрації є рішення Європейського суду з прав людини і було рішення Венеціанської комісії, що люстрація була незаконною

Президент Володимир Зеленський заявив, що Європейський суд з прав людини підтвердив, що люстрація в Україні була незаконною. При цьому глава держави вважає, що є люди, яким її не можна скасовувати.

Про це глава держави заявив на пресконференції у Маріїнському палаці.

«З приводу люстрації є рішення Європейського суду з прав людини і було рішення Венеціанської комісії, що люстрація була незаконною. Далі все залежить від українського суду. Моє ставлення? Є люди, яким не можна скасовувати люстрацію. Я в цьому впевнений», - сказав він.

При цьому глава держави переконаний, що існують особи, які незаконно потрапили під люстрацію.

Раніше  голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що не підтримує люстрацію, однак ініціювати перегляд закону «Про очищення влади» (люстрації) не має наміру.

Як повідомлялось, президент Володимир Зеленський у середу, 20 травня, провів тригодинну пресконференцію, присвячену року з дня його інавгурації.

За цей час президент устиг відповісти на питання тільки близько 15 журналістів з-понад 70 акредитованих.

При цьому кількість акредитованих журналістів також було обмежена, нібито через пандемію коронавірусу.

Зеленський спілкувався з журналістами без маски.

«Щоб мене чути було. Але якщо наполягаєте, можу вдягнути», - сказав президент перед початком пресконференції.

При цьому журналістів на зустріч з президентом пускали тільки в виданих одноразових масках і рукавичках, проте більшість із них також зняли їх під час спілкування.

Під час пресконференції Зеленський заявив, що однієї президентської каденції йому може не вистачити, щоб виконати ці обіцянки, і він подумає про можливість балотуватися на другий термін, хоча в його передвиборчій програмі зафіксовано, що він обійматиме посаду президента виключно п’ять років.

Як повідомлялось, підготовка до пресконференції Зеленського почалася зі скандалуЖурналісти низки провідних українських ЗМІ заявили про те, що Офіс президента відмовив їм у акредитації. «Вперше за 10 років існування «Главкома», наших журналістів не акредитували на пресконференцію президента. Навіть при Януковичу пускали, хоч і не давали задати запитання. Але акредитовували. Що ж, це їх вибір. Ось так і організовується різними тимошенками-єрмаками «тепла ванна» Зеленського. Зрештою, і це пройде», – написав в Facebook керівник проєкту «Главком» Віктор Шлінчак.

Натомість потрапити на пресконференцію президента змогла «журналістка» Шарій.net.

Напередодні речниця президента Юлія Мендель наголосила, що жодних «теплих ванн» на пресконференцію не готували«Не сумніваюся, що завтра стане зрозуміло, що жодних «теплих ванн» Володимиру Олександровичу не готували. Як показав рекордний пресмарафон, шостий президент України готовий відповідати на всі питання навіть впродовж 14 годин», - зазначила Мендель.

Нагадаємо, 20 травня 2019 року відбулася інавгурація Зеленського.

З нагоди 100 днів президентства Зеленський провів 14-годинний пресмарафон.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: