Окупанти в Криму «пом'якшили» вирок журналісту Семені
Вирок Семені з приводу позбавлення волі на термін 2,5 роки умовно залишається в силі
Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму пом'якшив вирок журналісту Миколі Семені в частині додаткового покарання.
Про це повідомляють «Крим.Реалії».
Суд пом'якшив вирок журналісту в частині додаткового покарання: мова йде про заборону займатися публічною діяльністю на два роки, а не три, як було раніше, в попередньому рішенні суду.
Вирок Семені з приводу позбавлення волі на термін 2,5 роки умовно залишається в силі.
В ході судового засідання адвокат Олександр Попков клопотав про визнання недійсною лінгвістичної експертизи співробітника ФСБ Ольги Іванової, на підставі якої було побудовано обвинувачення в сепаратизмі. Також адвокат просив допитати слідчого ФСБ Росії Іллю Хоменка, свідків у справі - фахівця Михайла Савву і головного редактора «Крим.Реалії» Володимира Притулу.
У всіх клопотаннях суд відмовив, після чого сторони перейшли до дебатів.
«Я вважаю цю справу політично мотивованою, статтю (280.1 КК Росії), за якою судять Миколу, не можна вважати конституційною. Вирок незаконний і необгрунтований прошу його скасувати, і визнати Семену невинним», - заявив під час дебатів адвокат Еміль Курбедінов.
Адвокат Попков заявив, що суд першої інстанції «дискредитував себе, визнавши дійсною лінгвістичну експертизу ФСБ, яка знайшла у статті Семени горезвісний сепаратизм і закривши очі на те, що за Миколою незаконно велося стеження». «Прошу суд другої інстанції скасувати вирок Семені, щоб справа не доходила до вищих інстанцій. Миколу мають виправдати і реабілітувати», - заявив у дебатах Попков.
Сам журналіст заявив у суді про вибірковість правосуддя в Росії і відродження практики політично мотивованих процесів.
Журналіст додав, що заради винесення обвинувального вироку Залізничний суд «пішов на спотворення внутрішніх законів Росії і норм міжнародного права».
Держобвинувач просив залишити вирок Залізничного суду в силі.
Автора «Радіо Свобода» і «Крим.Реалії», кримського журналіста Миколу Семену обвинуватили у публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії.
Залізничний районний суд Сімферополя 22 вересня призначив Миколі Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю.
Семена стверджує, що в своїх матеріалах він реалізовував право на «вільне висловлення думки».
Міністерство закордонних справ України, Держдепартамент США, Євросоюз і ряд міжнародних організацій засудили винесений Миколі Семені вирок.
Коментарі — 0