Погром у Святошинському суді: прихильники Коханівського нанесли збитків на понад 500 тис гривень

Погром у Святошинському суді: прихильники Коханівського нанесли збитків на понад 500 тис гривень

Голова Державної судової адміністрації, коментуючи ситуацію, зазначив, що інакше як погромом назвати ці події неможливо

Державна судова адміністрація оцінює збитки внаслідок заворушень в Святошинському районному суді Києва у більш ніж 500 тис. гривень. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Державної судової адміністрації.

У зв'язку з подіями, що мали місце в суді 23-24 жовтня, голова Ради суддів України звернулася з листом до Генеральної прокуратури з проханням про притягнення винних осіб до відповідальності та розслідуванні за статтями 376 (втручання в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов'язків або добитися винесення неправосудного рішення), 377 (погроза або насильство щодо судді), 341 (захоплення державних або громадських будівель або споруд), 342 (опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу), 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) і 194 (умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу.

Голова Державної судової адміністрації, коментуючи ситуацію, зазначив, що інакше як погромом назвати ці події неможливо.

Нагадаємо, у суботу, 21 жовтня, у Києві поблизу станції метро «Академмістечко» поліція затримала командира добровольчого батальйону ОУН Миколу Коханівського. Це сталося після того, як Коханівський вчинив стрілянину.

Після бійки зі стрільбою Коханівський та його опонент були доставлені до лікарні.

Лідер ОУН Микола Коханівський заявив, що стрілянина з його участю відбулася через те, що з гуртожитку біля станції метро «Академмістечко» примусово виселяють мешканців.

23 жовтня у Святошинському суді почали обирати запобіжний захід Коханівському, підозрюваному в завданні поранень із травматичного пістолета одному з командирів «Правого сектору» Руслану Качмалі. Засідання затягли за північ. Суддя перенесла засідання на 9:00 вівторка. При цьому соратники Коханівського визнали таке рішення незаконним і вимагали негайного розгляду питання, результатом якого, повинно стати звільнення лідера «Добровольчого руху ОУН» з-під варти.

Активісти стали споруджувати барикади, намагаючись перешкодити вивезенню Коханівського. Поліцейські застосували силу, у залі розпорошили сльозогінний газ.

Коханівський стверджує, що не планував утечі зі Святошинського суду, де виникли заворушення.

Через погром у приміщенні суду правоохоронці порушили кримінальне провадження за статтею щодо пошкодження майна, винуватцям загрожує до п'яти років позбавлення волі.

Пізніше стало відомо, що правоохоронці затримали активістів та вивели із залу суду.За словами начальника управління Нацполіції Києва Андрія Крищенка, активістам за погром у суді може загрожувати до трьох років позбавлення волів.

24 жовтня у Святошинському суді продовжили розгляд справи Коханівського. 


Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: