Ігор Луценко Народний депутат 8 скликання

Комусь потрібна криза, от і вирішили використати справу Коханівського

Виглядає все як одна з провокацій, щоб поглибити внутрішню напругу в країні

Ще раз по ситуації з судом по Коханівському.

1. Почалося все з того, що суддя грубо порушила норми КПК, відмовившись НЕВІДКЛАДНО розглядати питання про обрання запобіжного заходу Коханівському. Натомість оголосила, не маючи на те підстав, перерву на більш ніж 12 годин, до 9:00 наступного дня. Натомість черговий суддя якраз і існує, щоб цілодобово виконувати норми КПК щодо негайного обрання запобіжного заходу доставленими у суд затриманим.

2. Конвой НЕ ЗВЕРТАВСЯ до Коханівського з вимогою проїхати в ІТТ, Щщоб уранці повернутися. Тобто не лишилося інших варіантів, як чекати ранку в судовій залі. Усі були обурені такою паузою, тим не менш були змушені змиритися з тим, що доведеться чекати ранку.

3. Ми домовилися з поліцією і прихильниками Коханівського, що силовики не добиваються силового звільнення зали, а група підтримки затриманого - не барикадуються в залі, або якимось іншим способом порушують порядок. Все врешті перейшло у цілком доброзичливе русло - обидві сторони були обурені діями судді.

4. О першій ночі, коли нардепи, заспокоєні позитивною атмосферою в суді, поїхали - стався штурм.

5. Дуже важливо зрозуміти дві речі. Забарикадували вхід лише після того, як сиалися силові дії поліції. Вікна розбили лише тому, що поліція пустила газ. Якби цього не було - хтось міг би отримати серцевий напад від задухи. 

6. Повторний штурм о 10 ранку був успішним, але не мав жодного змісту. Коханівський ніколи не відмовлявся від участі у суді. Щодо дій поліції під час вранішнього штурму - почитайте свідчення журналістів, котрі постраждали від дій поліції. Зацініть незаконність та жорсткість. І, повтрюсь, беззмістовність:

«Вони били по камері, повалили і били ногами. Намагалися вдарити по голові. Я кричав, що журналіст, а вони: ах ти преса, на!», — прокоментував інцидент Дмитро Реплянчук.

7. Все, що ми вимагаємо тут - це суду по закону. Винний Микола чи ні - нехай розбирається слідство і суд. Але нинішні події - це, схоже, не про те, щоб розібратися і встановити істину. Виглядає все як одна з провокацій, щоб поглибити внутрішню напругу в країні. І це на руку тим, хто керує силовиками. Звідси і ці штурми спецзагонів поліції, котрі не сприймають навіть самі поліцейські. Комусь потрібна криза, і вирішили використати справу Коханівського.

Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: