У Федерації роботодавців розкритикували ініціативу реєструвати контракти на експорт лісу

У Федерації роботодавців розкритикували ініціативу реєструвати контракти на експорт лісу
Експорт лісу 

Директор департаменту економічної політики Федерації роботодавців України прокоментував пропозиції Кабінету Міністрів щодо скасування мораторію на вивезення деревини.

Пропозиція експортувати ліс-кругляк за зовнішньоекономічними контрактами із реєстрацією у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі є корупційною і такою, що суперечить політиці зниження державного контролю за економічною діяльністю.

Про це заявив директор департаменту економічної політики Федерації роботодавців України Сергій Саливон, коментуючи пропозиції Кабінету Міністрів щодо скасування мораторію на вивезення деревини.

«Ініціатива реєстрації зовнішньоекономічних контрактів на експорт лісу в МЕРТ виглядає, м'яко кажучи, корупційною та нелогічною в рамках політики, спрямованої на лібералізацію, зниження державного контролю. Ця ініціатива з реєстрацією контрактів виглядає як спроба створити якусь годівницю для «правильних людей», - заявив Сергій Саливон.

За його словами, у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі передбачається реєструвати зовнішньоекономічні контракти не тільки на вивезення лісу-кругляка, а й на частини готової продукції.

«Це зовсім уже дико. Так що цю ініціативу ми оцінюємо саме так - як корупційну», - додав директор департаменту економічної політики Федерації роботодавців України.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів надіслав у Європейську Комісію документ для вирішення питання експорту деревини за принципом відкритого ринку і виконання угод із Євросоюзом. Пропозиції стосуються скасування мораторію на вивезення лісоматеріалів у необробленому вигляді, запровадження до 1 січня 2020 року зовнішньоекономічних контрактів (договорів) із реєстрацією в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі та експортного мита в розмірі 20% митної вартості. Дві останні ініціативи вже отримали негативні оцінки від експертів.

Закон про заборону експорту лісо- і пиломатеріалів у необробленому вигляді Верховна Рада ухвалила у квітні 2015 року. Мораторій на вивезення кругляка, крім сосни, діє з 1 листопада 2015 року. Заборона на деревні породи сосни планується ввести з 1 січня 2017 року.

Раніше голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що скасування заборони на експорт лісу є умовою отримання Україною макрофінансової допомоги в розмірі 1,2 млрд євро. Слова посла Мінгареллі також підтвердили в МЕРТ.

 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: