«В нього не було відповіді»: Клімкін розповів про запитання до Лаврова у Берліні

«В нього не було відповіді»: Клімкін розповів про запитання до Лаврова у Берліні

Клімкін і Лавров для фото перед зустріччю Нормандської четвірки стояли якнайдалі один від одного

Клімкін розповів про відмінність позицій України і Росії щодо розгортання миротворчих сил ООН на Донбасі

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наполягає, що миротворчі сили Організації Об'єднаних Націй мають отримати реальний мандат щодо роззброєння незаконних збройних формувань та пошуку прихованої важкої зброї на усій території окупованого Донбасу. 

Про це голова українського зовнішньополітичного відомства сказав на брифінгу після зустрічі глав МЗС країн Нормандської четвірки в Берліні. 

Він розповів про відмінність позицій України і Росії щодо розгортання миротворчих сил ООН на Донбасі.

«Первісна позиція Росії насправді ще гірша, і вона полягає не в географії. Росія каже, що майбутні миротворці можуть супроводжувати - я підкреслюю - лише супроводжувати спостережну місію ОБСЄ і вздовж лінії дотику, і на окупованій території, але вони не здатні робити нічого іншого», - цитує Клімкіна «Уніан».

«Наша позиція полягає в тому, що миротворці мають прийти одразу на всю окуповану територію. Звичайно, вони не можуть одразу розміститися у всіх місцях з самого початку. Це буде стадійний підхід», - заявив Клімкін.

«Але вони повинні отримати реальний мандат, мандат впливу, мандат щодо роззброєння, мандат щодо контролю спільного з ОБСЄ над відведенням важкої зброї, над пошуком важкої зброї, яка прихована», - наголосив глава МЗС. 

«Я сьогодні запитав пана Лаврова: а чому ви не хочете відкривати пункт перетину біля Золотого? Ми знаємо чому, оскільки там знаходяться російські війська з іншого боку і прихована військова техніка», - наголосив глава МЗС України. 

У цьому зв'язку Клімкін знову звернувся до міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова: «А якщо будуть миротворці - вони зможуть разом з Спеціальною моніторинговою місією потрапити туди? У нього не було відповіді, тому це має бути реальна місія, з реальним мандатом, яка впливає на ситуацію». 

«Просто ходити разом з СММ вздовж тих шляхів, які вже доступні для СММ, немає жодного сенсу», - підкреслив Клімкін.

Нагадаємо, глави МЗС країн Нормандської четвірки провели перші за півроку переговори, які тривали 4,5 години, міністри узгодили кілька питань щодо припинення вогню на Донбасі.

Також Франція буде готова працювати над формуванням миротворчої місії ООН на сході України, проте спочатку пропонує просунутися в реалізації Мінських домовленостей.

Раніше стало відомо, що у Берліні глави зовнішньополітичних відомств країн Нормандської четвірки спробують домовитися про негайне припинення вогнюна сході України.

Як відомо, у понеділок ввечері у Берліні на віллі Борзіг стартував саміт глав МЗС Нормандської четвірки.

Перед зустріччю учасників міністерського саміту Нормандської четвірки відбувся пікет дружин полонених на Донбасі.

Раніше міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив, що хоче бачити миротворчу місію на Донбасі, адже реалізація Мінських угод триває надто довго.

Як відомо, 10 травня в німецькому Аахені пройшли переговори Порошенка, Макрона та Меркель. Лідери зустрілися на полях церемонії вручення Макрону премії Карла Великого. 

Нагадаємо, що попередня зустріч у Нормандському форматі на вищому рівні відбулася у жовтні 2016 року в Берліні. Після цього контакти продовжувалися на робочому рівні.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: