У прокуратурі розповіли про можливе покарання за знищення графіті на Грушевського
Максимальне покарання, що передбачено статтею кваліфікації, – три роки тюрми
Прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за фактом знищення графіті часів Євромайдану у Києві за ч. 2 ст. 298 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання до трьох років позбавлення волі. Про це повідомила прес-секретар прокуратури Києва Надія Максимець.
«Прокуратура відкрила провадження за ч. 2 ст. 298 ККУ, а саме «умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини чи їх частин», що караються штрафом до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк», - сказала Максимець і додала, що разом з цим передбачене також позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Нагадаємо, у Києві з будинку по вулиці Грушевського, 4 стерли графіті, які з’явились там у лютому 2014 року під час революційних подій на Євромайдані.
Відповідно до наказу Міністерства культури від 15 жовтня 2014 року ці графіті були пам’яткою історії «Місце бойових дій та масової загибелі громадян в районі вул. Грушевського у м. Києві під час акцій протесту у лютому 2014 року 2014 р. вул. Грушевського, 1,2,3,4».
Український інститут національної пам'яті готує звернення в поліцію та до Генеральної прокуратури за фактом вандалізму через знищення графіті.
3 вересня група людей висловила протест проти знищення графіті. Активісти підпалили шини під вхідними дверима магазину елітних меблів, зі стін якого були стерті графіті. Також було розбито скло у вхідних дверях. Крім того, на вікна та двері магазину фарбами були нанесені різні написи: «Не зітреш нас», «Тут був Майдан. Він тут буде вічно», «Повага до історії».
Коментарі — 0