У Запоріжжі вандали пошкодили мурал із портретом генерала УНР

У Запоріжжі вандали пошкодили мурал із портретом генерала УНР
Мурал «Доба нескорених» із портретом Безручка був відреставрований до Дня захисника України коштом обласного бюджету, адже частина його була пошкоджена буревієм взимку цього року

Невідомі розбили нижню частину муралу, яка розміщена на фальшстіні і складається з 20 частин

У Запоріжжі невідомі особи пошкодили мурал «Доба нескорених», на якому зображено генерал-хорунжого Армії УНР Марка Безручка, що народився у Токмаку Запорізької області.

Як розповів Радіо Свобода директор департаменту культури, туризму, національностей і релігій Запорізької обласної державної адміністрації Владислав Мороко, невідомі розбили нижню частину муралу, яка розміщена на фальшстіні і складається з 20 частин.

«Нижній ряд повністю винищений. Зараз обраховуємо, скільки це буде коштувати відновити… Будемо робити зараз заяву в поліцію, бо це об’єкт нашої власності і його пошкоджено. Насправді, надії мало, що впіймають. Будемо шукати можливість відновити мурал знову»,– розповів Владислав Мороко.

Мурал «Доба нескорених» із портретом Безручка був відреставрований до Дня захисника України коштом обласного бюджету, адже частина його була пошкоджена буревієм взимку цього року.

Це вже другий випадок пошкодження вандалами у місті розпису із зображенням військового лідера УНР: у січні 2019 року невідомі облили чорною фарбою мурал із портретом полковника армії УНР Петра Болбочана на стіні обласного Театру ляльок.

«Доба нескорених» – це другий мурал військово-патріотичної тематики, створений у Запоріжжі. У грудні 2018 року відкрили мурал, центральну частину якого займає портрет полковника армії Української Народної Республіки Петра Болбочана. Наразі планується, що в Запоріжжі упродовж п’яти років створять близько десяти муралів національно-патріотичного спрямування.

До відома, Марко Безручко – видатний український воєначальник доби Української революції 1917-1921 років. Був начальником оперативного відділу Головного управління Генерального штабу Армії Української Держави, згодом очолював штаби Окремої Запорізької бригади армії УНР та Корпусу Січових Стрільців. У серпні 1920 року під час радянсько-польської війни командував обороною Замостя, під час якої був зупинений наступ радянських військ. Згодом керував військовим міністерством УНР в екзилі.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: