Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Відомий захисник українських політв’язнів заявив про переслідування у Росії

  • Розсилка
  Адвокат Марк Фейгін - Відомий захисник українських політв’язнів заявив про переслідування у Росії
  Адвокат Марк Фейгін

  Як зауважив Фейгін, сьогодні в Росії він може втратити адвокатський статус і бути притягнутим до кримінальної відповідальності

  Російський адвокат, захисник українських політв'язнів у Росії і в Криму, звернувся до європейських лідерів з проханням про захист від переслідувань у своїй країні.

  Про це адвокат написав у своєму зверненні федеральному канцлеру Німеччини Ангелі Меркель і президенту Франції Еммануелю Макрону. Текст документа Фейгін передав Укрінформу.

  «Волею обставин, що склалися, Німеччина і Франція виявилися залучені у врегулювання кризи в Україні в рамках чотиристороннього «Нормандського формату». До цього додалася місія з ведення переговорів про звільнення заручників як на сході України, так і політв'язнів-українців в самій Росії. З приводу долі одного з них, українського журналіста Романа Сущенка, заарештованого в Москві у вересні 2016 року, я і сам звертався до вас, перших осіб Франції і Німеччини», - заявив російський правозахисник.

  Як наголосив Фейгін, зусилля спрямовані на швидке повернення додому його підзахисного, який пропрацював 6 років у Парижі як постійний кореспондент агентства Укрінформ.

  «Я, як адвокат, старався комбінацією зусиль процесуальної і політичної властивості добитися кращого з можливих шляхів порятунку мого довірителя. Усвідомлюючи, що фоном такого адвокатського захисту є, по суті, війна між Росією і Україною, я розумів усю ризикованість мого становища», - наголосив Фейгін.

  Він нагадав, що, як російський адвокат, брав участь у найгучніших політичних процесах: від Pussy Riot до української льотчиці Надії Савченко і кримського активіста Меджлісу Ільмі Умерова. «Здавалося б, за роки я звик до відкритого переслідування з боку тих, хто невдоволений моєю роботою. Але у справі Романа Сущенка, якого обвинувачують в РФ у шпигунстві, я зіткнувся з масштабом тиску, небаченим раніше. Російські офіційні особи, які курують питання України та українських політв'язнів, запустили проти мене публічну кампанію цькування і переслідування», - заявив адвокат.

  Як зауважив Фейгін, сьогодні в Росії він може втратити адвокатський статус і бути притягнутим до кримінальної відповідальності під надуманими приводами, включаючи записи в соціальних мережах.

  «Однак реальність така, що найближчим часом, до кінця 2017 року, мене збираються позбавити можливості займатися професійною діяльністю і усунути від захисту журналіста Романа Сущенка», - заявив Фейгін.

  Він пояснив, що сенс цього листа в тому, щоб європейським посередникам була зрозуміла вся картина боротьби незалежної політичної адвокатури зі свавіллям та беззаконням в Росії.

  «Сподіваюся, шановні пані Меркель і пан Макрон, ви не полишите зусиль щодо визволення Романа Сущенка з російської в'язниці і після того моменту, як мене усунуть від його захисту», - заявив Фейгін.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ