Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Волкер: Росія лише виграє, якщо Україна стане членом НАТО

  • Розсилка
  Спеціальний представник США Курт Волкер - Волкер: Росія лише виграє, якщо Україна стане членом НАТО
  Спеціальний представник США Курт Волкер

  За словами Волкера, членство України в НАТО залежить від двох складових

  Приєднання України до НАТО лише принесе користь для Російської Федерації, як це відбулося, наприклад, у випадку з членством сусідніх з Росією країн Балтії.

  Таке переконання висловив у понеділок спеціальний представник США в переговорах по Україні Курт Волкер.

  «Росія прийняла як факт і, на мою думку, по суті, виграла від членства в НАТО Естонії, Латвії, Литви, - зауважив Волкер. – Вони тепер незалежні держави, вони є частиною Європейського Союзу, частиною НАТО, і вони є чудовими сусідами для Росії».

  Він підкреслив, що РФ із сусідніми країнами-членами Альянсу має мир «без насильства», нормальні торгівельні відносини та економічний розвиток.

  «Тому я сподіваюся, що Росія подивиться на всіх своїх сусідів і замість того відчуття, що треба обмежити їхній вибір, перешкодити їм реалізовувати їхні прагнення – замість цього побачить, що успішні сусіди також допомагають зробити Росію успішною», - зауважив Волкер.

  Обговорюючи перспективи євроатлантичної інтеграції України, американський дипломат нагадав що НАТО є послідовним у плані відданості заявам Бухарестського саміту 2008 року, зокрема, що Україна стане членом Альянсу.

  Водночас, за його словами, членство України залежить від двох складових. По-перше, наскільки швидко країна доб'ється прогресу у втіленні необхідних реформ, щоб відповідати стандартам НАТО. А, по-друге, наскільки швидко сам Альянс дійде консенсусу щодо приєднання України.

  «Важливо те, що в НАТО, в принципі, заявили про таку готовність, і що Україна продовжує дотримуватися цих стандартів, і коли прийде час, це стане можливим», - зауважив спецпредставник США.

  Також Волкео пообіцяв, що санкції проти Росії періодично посилюватимуться, якщо вона не піде з Криму та Донбасу.

  Нагадаємо, 18 березня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що розширення НАТО не є провокацією.

  До слова, президент Петро Порошенко на саміті НАТО поставить питання про План дій щодо членства України.

  Джерело: Укрінформ

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ