Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Одеські рятувальники радять батькам зіграти з дітьми у гру «Знайди вихід»

  • Розсилка
  Одеські рятувальники радять батькам зіграти з дітьми у гру «Знайди вихід»

  Рекомендація для батьків: правила евакуації при пожежі

  Для того, щоб малеча знала як уберегти своє життя і вміла приймати правильні рішення в умовах надзвичайної ситуації, необхідно навчати дітей основним правилам порятунку:

  Гра «Знайди вихід»

  Привчайте дитину звертати увагу на шляхи евакуації кожного разу, коли ви відвідуєте громадське місце: магазин, кав'ярню або торговельно-розважальні центри. Подумайте разом — куди бігти у разі виникнення пожежі. Спитайте у співробітників закладу та спробуйте на швидкість покинути умовну «небезпечну зону».

  Вихід із натовпу

  Йти треба тільки у напрямку руху, не зупиняючись, навіть якщо рідні залишились позаду.  Обережно оминаємо кури і перешкоди. Для цього треба дивитися вперед а не під ноги. Руки схрещуємо навхрест — лікті виставляємо трошки вперед а долоні кладемо собі на плечі. Так, можна буде вільно дихати, навіть якщо вас затиснуть.

  При падінні необхідно одразу піднятися, і в жодному разі не згортатися “калачиком” на підлозі. Не соромно вчепитися у ногу мимо пробігаючої людини і зачепившись за неї спробувати піднятись. Від дорогоцінних хвилин залежить життя, а вам необхідно продовжити евакуацію будь-якою ціною. Обов'язково потренуйтеся вдома.

  Крім того, рятувальники ДСНС України завжди радять батькам самим дотримуватися правил пожежної безпеки та не наражати малечу на небезпеку. Зокрема:

  • Тримайте запальнички та сірники в недоступних для малечі місцях і розповідайте їм про небезпеку, яку приховує у собі вогонь;
  • Не залишайте дітей вдома самих, якщо вони не в змозі самостійно вирішити проблеми, які можуть виникнути;
  • Перевірте справність електромережі та не дозволяйте малолітнім дітям самостійно користуватися побутовими приладами;
  • Виховуйте у малечі навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, тощо;
  • Обов’язково розкажіть дітям, що у разі виникнення пожежі необхідно терміново сповістити про це дорослих та Службу порятунку за номером «101»;
  • Слідкуйте за тим, щоб малолітні діти не відвідували самостійно місцеві ставки, річки або покинуті будівлі.

  Пам'ятайте, що безпека вашої дитини — це, перш за все, ваша особиста відповідальність!

  Нагадаємо, у Кемерові 25 березня в одному з розважальних центрів сталася масштабна пожежа і загинули десятки людей, переважно діти.

  Офіційна російська влада повідомляє про 64 загиблих, але цифри не сходяться.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ