Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Заборгованість населення за ЖКГ послуги досягла історичного максимуму - експерт

  • Розсилка
  Заборгованість населення за ЖКГ послуги досягла історичного максимуму - експерт
  Світлина з відкритих джерел

  За останні два роки сума боргу за спожиті послуги ЖКГ збільшилася вдвічі, і на сьогоднішній день становить 32,3 млрд грн. Причиною різкого зростання є підвищення тарифів на газ, яке відбувається останні три роки. Про це розповів Олександр Сергієнко, директор аналітично-дослідницького центру «Інститут міста», під час прес-конференції у «Главкомі».

  Для порівняння в 2015 році сума комунального боргу населення становила 8,8 млрд грн., за 2016 стрибнула до 29 млрд грн., а минулого року ще більше зросла з початком сезону опалення. 

  «Три чверті заборгованості пов’язане саме з вартістю газу. Підняття його вартості, яке відбулося в 2015 році, є непідйомним для населення. І ці дані підтверджують прогнози, які робили експерти два роки тому», - коментує Сергієнко.

  Він також додав, що після майбутнього зростання тарифів на газ, яке має відбутися 1 квітня цього року, сума боргу за житлово-комнуальні послуги може вирости ще в два рази. 

  Окрім того кількість звернень громадян за субсидіями постійно зростає. У 2017 році  за субсидіями звернулося майже 10 мільйонів господарств.

  « У 2017 9,6 мільйонів сімей прийшли з простягнутою рукою до відділів субсидій», - говорить Сергієнко.

  Також він зазначає, що держава витрачає катастрофічно великі суми на виплату субсидій,  що завдає  великий удар по бюджету України.

  «68 мільярдів грн пішло з державного бюджету. Але ж ми розуміємо, що це пішло в кишені не  людям, а газовим олігархам. Раніше це називалось дотація, а зараз - субсидія», - розповідає експерт.

  За його словами, якщо уряд піде на підвищення газу в квітні 2018 року, то кількість неплатоспроможних громадян значно зросте. https://glavcom.ua/news/cina-na-gaz-dlya-naselennya-pidskochit-z-kvitnya-466529.html

  «За моїми підрахунками – це 11-12 мільйонів сімей. Тобто 4 з 5 сімей України прийдуть за соціальною допомогою», - говорить експерт.

  3а 2017 рік заборгованість населення за житлово-комунальні послуги складає 32, 3 мільярди грн. В той час, як у  2016 році  - 29 мільярдів, а в  2015 році - 8,8 мільярдів грн.

  Анна Скалій, Анастасія Пилипейко, Главком

  Пропонуємо також переглянути запис прес-конференції

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ