На старт нового сезону MotoGP вийшла рекордна кількість чемпіонів

На 12-х вони мають 32 титули загалом

Сезон MotoGP ще не почався, але перший рекорд року вже встановлений – цього року стартова решітка прем'єр-класу буде найтитулованішою за всю історію чемпіонату.

15-й раз чемпіонат світу MotoGP стартує на Лосейл і в 11-й раз гонка буде проводитися під світлом ліхтарів.

Цього року до королівської категорії прийшли п'ять новачків: Франко Морбіделлі, Томас Люті, Ксав'єр Сімеон, Такаакі Нагагамі та Хафіж Шахрін. Проте чотирьох гонщиків із минулорічного складу не буде цього сезону.

12 пілотів стартової решітки MotoGP принаймні раз вигравали чемпіонат. Така сама кількість чемпіонів була і у 2015 році, але цього разу загальна кількість їхніх титулів досягла 32 – новий рекорд чемпіонату.

Дев'ять із 24 гонщиків цьогорічного складу прем’єр-класу вже вигравали перегони у найвищій категорії. Вони здобули загалом 215 перемог – більше, ніж будь-коли раніше.

Якщо брати статистику усіх трьох класів, то переможцями вже був 21 гонщик, і загальна кількість перемог дорівнює 461.

Найбільше виграних перегонів у Валентино Россі – 115. Наступний у цьому рейтингу Хорхе Лоренсо з 65-ма, третій – Марк Маркес із 61-ою.