Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Національна збірна України на ХІІ зимовій Паралімпіаді: цифри і факти

  • Розсилка
  Національна збірна України на ХІІ зимовій Паралімпіаді: цифри і факти

  Вперше за 12 років паралімпійцям України вдалось вибороти таку кількість золотих медалей

  З 9-го по 18-те березня 2018 року у м. Пхьончхан (Південна Корея) відбулися ХІІ зимові Паралімпійські ігри, у яких, разом з іншими країнами світу, взяла участь національна паралімпійська збірна команда України, увійшовши до десятки найсильніших країн світу.

  У головних паралімпійських змаганнях чотириріччя взяв участь 581 спортсмен, з яких 445 чоловік і 136 жінок, із 49 країн-учасниць, у тому числі команда нейтральних паралімпійських атлетів (спортсменів Росії, які виступали під нейтральним прапором).

  На Паралімпійських іграх 2018 року було розіграно 80 комплектів нагород, що на вісім комплектів нагород більше, ніж на минулій Паралімпіаді 2014 року у Сочі. Збільшення медальних дисциплін відбулося у сноубордингу. На Паралімпіаді-2018 було розіграно 10 комплектів, а у Сочі – два.


  Читайте також


  ХІІ зимові Паралімпійські Ігри стали найбільш представницькими за кількістю спортсменів-учасників (до цього такими були Ігри у Нагано (Японія) у 1998 році, у яких взяло участь 562 спортсмена). Також, ці Ігри мали найвищий показник з представлення країн-учасниць – 49 країн (включаючи нейтралів).

  У зимових Паралімпійських іграх вперше брали участь команди Грузії, Республіки Таджикистан і Корейської Народно-Демократичної Республіки (Північна Корея).

  Найбільша кількість спортсменів була у команди Сполучених Штатів Америки – 68 учасників.

  Команда України за загальною кількістю представлення спортсменів на Іграх посідала 11-те місце разом з командою Німеччини – 20 паралімпійців і 10 спортсменів-лідерів (гайдів).

  До складу команди входили представники 11 областей (Київської обл. та м. Києва, Вінницької обл., Волинської обл., Дніпропетровської обл., Закарпатської обл., Миколаївської обл., Чернігівської обл., Тернопільської обл., Харківської обл.,  Сумської обл.).

  Серед членів національної паралімпійської збірної команди України були дев’ять заслужених майстрів спорту країни, чотири майстри спорту міжнародного класу та 14 майстрів спорту.

  Українці взяли участь у трьох із шести представлених на Іграх видах спорту – біатлоні, лижних перегонах, сноубордингу.

  16 спортсменів повернулись з високими нагородами, сім з яких золоті. 27 українських спортсменів, з яких 19 спортсменів з інвалідністю та вісім спортсменів-лідерів за результатами участі у змаганнях посідали місця з першого по шосте.

  Найкраще від команди України виступила Оксана Шишкова зі спортсменом-лідером Віталієм Казаковим. Здобуток їхнього тандему – шість нагород, з яких дві золоті, три срібні й одна бронзова нагорода.

  Інший тандем – Віталій Лук'яненко та гайд Іван Марчишак – завоювала дві золоті нагороди.


  table_9_1


  Переможцями та призерами ХІІ зимових Паралімпійських 2018 року від України стали:

  Шишкова Оксана (порушення зору) та спортсмен-лідер Казаков Віталій вибороли шість нагород, з яких дві золоті (у тому числі естафета), три срібні й одна бронзова нагорода; 

  Лук'яненко Віталій (порушення зору) та спортсмен-лідер Марчишак Іван вибороли дві золоті нагороди;

  Рептюх Ігор (ураження опорно-рухового апарату) виборов три нагороди, з яких одна золота, одна срібна й одна бронзова;

  Уткін Юрій (порушення зору) та спортсмен-лідер Перехода Руслан вибороли дві нагороди: одну золоту (естафета) й одну бронзову;
  Яровий Максим (ураження опорно-рухового апарату) виборов дві нагороди, з яких одна золота й одна бронзова;

  Ляшенко Людмила (ураження опорно-рухового апарату) виборола чотири нагороди, з яких одна золота (естафета) та три бронзові;
  Радь Тарас (ураження опорно-рухового апарату) виборов одну золоту нагороду;

  Батенкова-Бауман Юлія виборола одну золоту нагороду в естафеті;

  Казік Олександр (тотально незрячий спортсмен) і спортсмен-лідер Кучерявий Сергій вибороли дві срібні нагороди;

  Вовчинський Григорій (ураження опорно-рухового апарату) виборов одну срібну нагороду;

  Ковалевський Анатолій (порушення зору) та спортсмен-лідер Мукшин Олександр вибороли одну бронзову нагороду.

  Національна паралімпійська збірна команда України загалом виборола 22 медалі: сім золотих, сім срібних і вісім бронзових нагород, що є найкращим результатом за якістю медалей за останнє десятиліття. Вперше за 12 років паралімпійцям України вдалось вибороти таку кількість золота.

  За результатами участі у ХІІ зимових Параліміпійських іграх національна команда України посіла четверте місце за загальною кількістю здобутих усього нагород і шосте за кількістю золота.

  За матеріалами прес-служби Національного комітету спорту інвалідів України

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ