Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Швеції збудували першу в світі електродорогу, яка заряджає авто на ходу

  • Розсилка
  У Швеції збудували першу в світі електродорогу, яка заряджає авто на ходу

  В дорожнє полотно вбудована контактна рейка, до якої приєднується рухливий роз'єм акумуляторного автомобіля

  У Швеції відкрили першу в світі електрифіковану дорогу, на якій у процесі руху можна заряджати комерційні та легкові електромобілі, повідомляє The Guardian.  Ділянка з'єднує транспортний вузол в Розерсберг з вантажним терміналом аеропорту Стокгольм - Арланда.

  На електрифікованій дорозі будуть використовуватися особливі електровантажівки, розроблені в рамках проекту eRoadArlanda. Як відбуватиметься зарядження серійних комерційних і легкових електромобілів, не повідомляється.  В дорожнє полотно вбудована контактна рейка, до якої приєднується рухливий роз'єм акумуляторного автомобіля. Коли той з'їжджає з траси, роз'єм автоматично від'єднується.

  Електрика подається на контактну рейку тільки в моменти, коли до неї підключений електрокар.

  За твердженням членів команди, ціна укладання такої дороги в 50 разів нижча від витрат на проведення трамвайних ліній, причому оснастити контактною рейкою досить лише 5% доріг, адже відстані між трасами не перевищують 45 км, а такий відрізок електрокари здатні проїхати без підзарядки.

  eRoadArlanda - частина ініціативи шведського міністерства транспорту, спрямованої на досягнення «вуглецевого нейтралітету» до 2050 року.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ