Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Папа Римський назвав поширення дезінформації «тяжким гріхом»

  • Розсилка
  Папа Римський назвав поширення дезінформації «тяжким гріхом»

  Немає потреби впадати у «комунікаційні гріхи», - Папа

  Папа Римський Франциск закликав журналістів висвітлювати новини спокійно, точно і повно, розкритикувавши поширення недостовірної інформації і прагнення ЗМІ до сенсаційності. Як повідомляє радіо Ватикану, понтифік сказав про це 16 грудня на зустрічі з італійськими журналістами.

  «Немає потреби впадати у «комунікаційні гріхи»: дезінформацію, одностороннє висвітлення події, що містить ознаки сенсаційності, чи наклеп, витягування старих, давно минулих речей. Це дуже тяжкі гріхи, які завдають шкоди серцю журналіста й іншим людям», – сказав папа Франциск.

  Понтифік додав, що місія журналістів – точне інформування, надання людям фактів, максимально наближених до реальності. «Ваш вільний і відповідальний голос є фундаментальним для росту суспільства, яке хоче називатися демократичним», – сказав він.

  Папа Франциск наголосив, що у нинішній час, коли панує прагнення до швидкої подачі інформації і сенсацій, яким бракує точності і повноти, до пересичення емоціями замість вдумливих розмірковувань, гостро відчувається потреба у надійній інформації, з перевіреними даними і новинами, мета яких не розважати чи вражати, а створити у читачів критичний підхід, який дасть їм змогу ставити правильні питання і робити обґрунтовані висновки.

  Нещодавно один із провідних словників англійської мови – Collins English Dictionary назвав вислів fake news (неправдива новина) словосполученням року. За останній рік словосполучення fake news різко набрало популярність. Частота його використання зросла більш ніж у три рази.

  Сам словник Collins English Dictionary пояснює вислів fake news як «неправдиву, нерідко сенсаційну інформацію, яку поширюють під виглядом новини». Словосполучення увійде в наступну друковану версію словника.

  Джерело: Радіо Свобода

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ