Анатолій Гриценко український політик і військовий діяч, колишній міністр оборони України

Раптові навчання російського флоту. Чому стільки галасу?

Чи має Росія право, згідно нашого законодавства, проводити навчання флоту в Чорному морі?

Росія розпочала військові навчання Чорноморського флоту. Коментатори говорять про політичний тиск на Україну, примушення до вступу в Митний Союз, домішують геополітику...

Не бачу причин для такої стурбованості. Банан - інколи просто банан.

1) Чи має Росія право, згідно нашого законодавства, проводити навчання силами і засобами ЧФ РФ? Має.

2) Чи попередила Росія Українську сторону про проведення навчань? Як стверджує МЗС України - попередила, причому завчасно, напевно раніше, ніж своїх військових.

3) Чи порушила Росія законодавство України в ході навчань? Таких фактів не зафіксовано. Якщо будуть - реакція України має бути відповідною. (Для прикладу, коли був міністром, під час навчань ЧФ РФ мало місце порушення при перетині кордону більшою, ніж заявлено, кількістю людей і техніки - Росії було вказано на це порушення, нам принесли вибачення і більше такого не повторювалося, принаймні доки був міністром).

4) Чи відпрацьовуються Росією в ході цих навчань якісь агресивні дії проти України, проти нашої території чи нашого населення? Ні. Щось подібне буде помічено - реакція також має бути адекватною.

5) Для тих, хто, можливо, не знає: Україна роками проводила і надалі проводитиме навчання своїх сил і засобів на полігонах, що розташовані на території Російської Федерації, в т.ч. з бойовими пусками ракет зенітно-ракетних комплексів дальної дії С-300 і С-200. Населення РФ і преса тим не переймалися.

6) Це не перше і не останнє військове навчання ЧФ РФ. Доки флот базуватиметься в Україні - доти будуть і військові навчання.

Тож вийшли вони на навчання - нехай собі навчаються.

Насправді, проблема не в навчаннях, а в базуванні на нашій території військового формування іншої держави. Звідси - загрози й занепокоєння. Моя принципова позиція з цього приводу Вам відома, відстоював її завжди, в т.ч. на посту міністра оборони: ЧФ РФ має базуватися в Україні, як було домовлено, лише до 2017 року. Крапка.

На жаль, Янукович поставив три крапки - і Харківським пактом подовжив перебування ЧФ РФ в Україні на тривалий термін. Значить, доведеться і тут виправляти ситуацію в інтересах України, як би важко це не було.

Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: