Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Віднайти магію Різдва

  • Тарас Чорновіл

   Журналіст, політичний діяч

  • Розсилка
  Віднайти магію Різдва

  Магія Різдва може бути й у несподіваних речах. Іноді трагічних

  В’ячеслав Чорновіл народився на Святвечір за новим стилем – 24 грудня страшного 1937 року. Пережив довгі роки ув’язнення за Україну. Добився її незалежності. Від перших днів у своїй державі переживав шельмування, інтриги, розколи («навіть кагебісти в тюрмах так наді мною не знущалися, як деякі соратнички...», – писав тоді) й, урешті, був убитий тими, яким така Україна, як її бачив і виборював Чорновіл, ніколи не була потрібна.

  Василь Стус народився всього лише на два тижні пізніше - на Святвечір за старим стилем 6 січня не менш страшного 1938-го. Пройшов страшні тюремні випробування в радянських концтаборах. Загинув у неволі, не діждавшись незалежності. У нинішній незалежній Україні один з перших відповідальних за страдницьку долю Стуса, Віктор Медведчук зумів вибудувати собі чудову кар’єру, заробити неймовірні статки, цілий ряд політиків, які через два тижні на камери будуть цитувати вірші Стуса, вважали за честь мати Медведчука за консультанта (що, вже забули, як Тимошенко з ним літала до Москви та заводила його людей у нардепи?).  Василь Симоненко народився на другий день Різдвяних свят 8 січня 1935 року, коли Україна ще навіть не почала оклигувати після страшного Голодомору (ох не веселе було те Різдво!). Був неймовірним поетом, любив Україну більше за життя... І життя в нього відібрали. Не встиг попасти в тюрму – в 1963-му ще не встигла вкритися інеєм коротка хрущовська відлига. Зате був жорстоко, до півсмерті побитий міліцією – геть повідбивали нирки, від чого згодом і помер...

  Перед тим, як насолодитися кутею та колядками (хтось зараз, хтось за два тижні), згадаймо тих, хто за такі й інші невинні радості для нас, заплатив життям. Нічого в цьому світі так просто не приходить, за все сплачено високу ціну.

  Джерело: блог Тараса Чорновола

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Володимир Ар`єв
  Володимир Ар`єв

  Народний депутат

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  Віктор Каспрук
  Віктор Каспрук

  політолог

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Єгор Соболєв
  Єгор Соболєв

  Народний депутат України

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ