Справа Рубана. Пазли скаладаються...

  Що готує путінський режим для Україні
  Інтерпретація СБУ інциденту з Рубаном виглядає не тільки правдоподібно, але й доволі добре вписується в прогнозні моделі підготовки Росією вторгнення в Україну під легальним приводом, що твориться заздалегідь відповідно до технології гібридної війни.  Мова йде не тільки про можливі теракти у столиці із застосуванням мінометної зброї, як про
  • Михайло Гончар

   Президент «Центр глобалістики «Стратегія ХХІ»

  • 12 Березня, 07:16
  • Розсилка
  Володимира Рубана затримали з партією зброї
  Фото прес-служби СБУ
  Володимира Рубана затримали з партією зброї

  Що готує путінський режим для Україні

  Інтерпретація СБУ інциденту з Рубаном виглядає не тільки правдоподібно, але й доволі добре вписується в прогнозні моделі підготовки Росією вторгнення в Україну під легальним приводом, що твориться заздалегідь відповідно до технології гібридної війни. 

  Мова йде не тільки про можливі теракти у столиці із застосуванням мінометної зброї, як про це говорять СБУшники, але й про масштабну провокацію на лінії розмежування. Наприклад, група російських проксіз з тилу ЗСУ, використовуючи завезені міномети та міни до них, здійснює обстріл публічних місць в тому ж Донецьку (школа, дитсадок, тощо), що приводить до десятків жертв. 

  Саме про це я говорив у своєму інтерв'ю «Укрінформу» 26 лютого:

  «... росіяни будуть провокувати якийсь сценарій, пов'язаний з масовим знищенням «київською хунтою» так званого «народу Донбасу», можливо і спостерігачів ОБСЄ. Потім, беручи до уваги неповороткість ООН, зайнятість американців, Європі не до цього – Росія заявить, що їй нічого іншого не залишилося, як ввести свій контингент задля запобігання різним негативним сценаріям. І росіяни будуть вже на Донбасі як ніби-то «миротворці».  «....в доктрині начальника генштабу ЗС РФ Валерія Герасимова, де розписується технологія ведення війни гібридного типу, міститься і етапність ведення такої війни. Вона закінчується саме миротворчою операцією. Але миротворчою операцією не в оонівському розумінні, а в російському – під виглядом миротворчих сил вводяться російські контингенти».

  Американські експерти в нещодавно оприлюдненій роботі «RUSSIA'S MILITARY POSTURE: GROUND FORCES ORDER OF BATTLE» відзначають: «За період з 2014 року, росіяни розмістили і реорганізували свої сили, щоб підтримати швидке механізоване вторгнення з півночі та сходу України».

  Таким чином, усе що потрібно Кремлю та перепризначеному на президентській посаді Путіну, це легально-правдоподібний привід для інтервенції в Україну. Можливо, не широкомасштабним фронтальним вторгненням, а за принципом «пырнуть ножом», відповідно до розборок у пітерських підворітнях. 

  Саме для цього потрібні одночасно масштабна провокація на Донбасі та хаос у Києві, коли центральна влада втратить контроль над ситуацією. І ось тоді «миротворческая операция во имя спасения братского украинского народа от хаоса и киевской хунты», а саме так це буде виставлено перед Заходом, стає вкрай необхідною за кремлівською логікою. Важливим аргументом для Заходу має стати і те, що «миротворча операція» Росії потрібна для того, щоб стабілізувавши становище, забезпечити безперебійний транзит газу до Європи, поки Росія не завершить спорудження потоків - «Турецького» через Чорне море та «Північного потоку-2» через Балтику. Нічого іншого, мовляв, тільки турбота про безперебійне енергетичне забезпечення Європи...

  Джерело: блог Михайла Гончара

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ