Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Гомосексуальність - не хвороба

  • Інес Поль

   Шефредакторка DW

  • Розсилка
  <span>КиївПрайд-2019</span> - Гомосексуальність - не хвороба
  КиївПрайд-2019
  Фото: Главком

  Своєю пропозицією заборонити «лікування» гомосексуальної орієнтації в Німеччині глава МОЗ країни надсилає правильний меседж, адже геїв досі дискримінують навіть у Європі

  Німецький міністр охорони здоров'я Єнс Шпан (Jens Spahn) надіслав на початку цього тижня сигнал, який є водночас і дуже чітким, і дуже важливим. «Гомосексуальність - не хвороба, а отже немає приводу її лікувати», - заявив він і конкретизував таким чином свої плани заборонити в Німеччині терапію, яка декларує мету змінити сексуальну орієнтацію гомосексуальних людей. Хто й надалі пропонуватиме так звану «конверсійну терапію», має рахуватися з покаранням у вигляді позбавлення волі терміном до одного року або ж великими грошовими штрафами.

  Не дуже відома практика

  Це крок, який є правильним з багатьох причин, адже він водночас є по-сумному актуальним. Він проливає світло на практику, яку дехто застосовує в Німеччині, але про яку багато людей всередині країні ніколи не чули. Тисячі юнаків та дорослих щороку проходять лікування з метою змінити їхню сексуальну орієнтацію. Такий підхід має мало спільного з людяністю. Але це ще не все: не існує жодного доказу того, що сексуальну орієнтацію можна взагалі змінити в довгостроковій перспективі за допомогою таких методів. Натомість що дуже добре доведено, так це можливі наслідки подібного «лікування»: депресії, страх та суттєво підвищений ризик суїциду.

  Крім того ми бачимо, як навіть у країнах-членах Євросоюзу - приміром, у Польщі - знову посилюється дискримінація гомосексуалів. На Балканах страх перед насильством і дискримінацією й досі залишається повсякденням представників ЛГБТІ-спільноти. У Росії гомосексуальність криміналізується як «нетрадиційні сексуальні стосунки», геям та лесбійкам, які відкрито демонструють свою сексуальність, там загрожують штрафи та переслідування. А у Чечні їх навіть заарештовують та катують.

  Гомосексуали й досі живуть у страху

  У приблизно третині держав світу гомосексуальні стосунки вважаються злочином. Зі всіх арабських країн Йорданія - єдина, де гомосексуальність є легальною. За даними організацій захисту прав ЛГБТІ на кшталт ILGA, багато де в світі гомосексуалам і сьогодні загрожує смертна кара. До таких країн належать Афганістан, Іран, Ємен, Пакистан, Саудівська Аравія чи Судан.

  Ініціатива міністра охорони здоров'я Німеччини лише вчергове демонструє чітку позицію німецького уряду, і це заслуговує на визнання. Не в останню чергу й тому, що і в Християнсько-демократичному союзі (ХДС), до якого належить Єнс Шпан, так само досі можна почути голоси, які й дотепер виступають проти рівності шлюбів між гетеро- та гомосексуальними людьми (яка офіційно діє в Німеччині з 2017 року. - ред.).

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Олег Тітамир
  Олег Тітамир

  Президент ГО «Українська організація захисту споживачів послуг»

  Олексій Голобуцький
  Олексій Голобуцький

  Заступник директора Агентства моделювання ситуацій

  Карл Волох
  Карл Волох

  Політолог

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  Віктор Каспрук
  Віктор Каспрук

  політолог

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ