рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Гомосексуальність - не хвороба

  • Інес Поль

   Шефредакторка DW

  • Розсилка
  <span>КиївПрайд-2019</span> - Гомосексуальність - не хвороба
  КиївПрайд-2019
  Фото: Главком

  Своєю пропозицією заборонити «лікування» гомосексуальної орієнтації в Німеччині глава МОЗ країни надсилає правильний меседж, адже геїв досі дискримінують навіть у Європі

  Німецький міністр охорони здоров'я Єнс Шпан (Jens Spahn) надіслав на початку цього тижня сигнал, який є водночас і дуже чітким, і дуже важливим. «Гомосексуальність - не хвороба, а отже немає приводу її лікувати», - заявив він і конкретизував таким чином свої плани заборонити в Німеччині терапію, яка декларує мету змінити сексуальну орієнтацію гомосексуальних людей. Хто й надалі пропонуватиме так звану «конверсійну терапію», має рахуватися з покаранням у вигляді позбавлення волі терміном до одного року або ж великими грошовими штрафами.

  Не дуже відома практика

  Це крок, який є правильним з багатьох причин, адже він водночас є по-сумному актуальним. Він проливає світло на практику, яку дехто застосовує в Німеччині, але про яку багато людей всередині країні ніколи не чули. Тисячі юнаків та дорослих щороку проходять лікування з метою змінити їхню сексуальну орієнтацію. Такий підхід має мало спільного з людяністю. Але це ще не все: не існує жодного доказу того, що сексуальну орієнтацію можна взагалі змінити в довгостроковій перспективі за допомогою таких методів. Натомість що дуже добре доведено, так це можливі наслідки подібного «лікування»: депресії, страх та суттєво підвищений ризик суїциду.

  Крім того ми бачимо, як навіть у країнах-членах Євросоюзу - приміром, у Польщі - знову посилюється дискримінація гомосексуалів. На Балканах страх перед насильством і дискримінацією й досі залишається повсякденням представників ЛГБТІ-спільноти. У Росії гомосексуальність криміналізується як «нетрадиційні сексуальні стосунки», геям та лесбійкам, які відкрито демонструють свою сексуальність, там загрожують штрафи та переслідування. А у Чечні їх навіть заарештовують та катують.

  Гомосексуали й досі живуть у страху

  У приблизно третині держав світу гомосексуальні стосунки вважаються злочином. Зі всіх арабських країн Йорданія - єдина, де гомосексуальність є легальною. За даними організацій захисту прав ЛГБТІ на кшталт ILGA, багато де в світі гомосексуалам і сьогодні загрожує смертна кара. До таких країн належать Афганістан, Іран, Ємен, Пакистан, Саудівська Аравія чи Судан.

  Ініціатива міністра охорони здоров'я Німеччини лише вчергове демонструє чітку позицію німецького уряду, і це заслуговує на визнання. Не в останню чергу й тому, що і в Християнсько-демократичному союзі (ХДС), до якого належить Єнс Шпан, так само досі можна почути голоси, які й дотепер виступають проти рівності шлюбів між гетеро- та гомосексуальними людьми (яка офіційно діє в Німеччині з 2017 року. - ред.).

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Оксана Забужко
  Оксана Забужко

  Українська поетеса, письменниця, літературознавець, публіцист

  Ігор Луценко
  Ігор Луценко

  Народний депутат 8 скликання

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ