Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Обох росіяни ненавиділи: Європейці, які постраждали, захищаючи Українську пам’ять

  • Ольга Герасим'юк
  • Розсилка

  Кількох важливих людей хочу згадати до річниці Голодомору й подякувати їм від імені українців. Сьогодні з різних причин цих людей більше немає в ПАРЄ. Обох росіяни ненавиділи й мотивували проросійських європейців проти них.

  Це було десять років тому. Мушу про це нагадати – бо про них треба пам’ятати. Друзями не розкидаються!

  Александр Біберай – професор, демократ, голова албанської делегації в ПАРЄ.

  Боротьба проти резолюції була шалена. Біберай взявся писати доповідь, щоб засудити Голодомор. Він горів цією темою, ми багато розмовляли з ним, приїжджав в Україну, казав мені, що це справа його честі. Александру дали два роки на цю роботу, але він збирався зробити швидше – знав, як це треба!

  І раптом, ні з того ні з сього, він не приїхав у Страсбург. А потім стало відомо, що його зняли з керівництва делегацією, а в Албанії він пішов із парламенту через інспірований скандал. Тоді ще над твердженнями про те, що Росія таке може, посміювалися...

  Я їздила до нього в Тирану, дякувала за мужність... Він не скаржився, бо розумів, що Голодомор – це не історія. Це – сьогодні. Поки живий агресор і його посіпаки.  Також у ті роки нашим великим другом був голова шведської делегації і Політичного комітету Горан Ліндблад.

  Те, як він стояв за нас, – ніколи не забуду. І як його теж травили росіяни та їхні посіпаки... І як зворушливо Горанова довготелеса фігура бовваніла під пам’ятником Голодомору в Києві десять років тому...

  Він зараз теж уже не в парламенті – лікар-дантист, самотній батько трьох хлопців, зворушливий, іронічний друг.

  Теж знаю, що він думає про нас...

  О, і ще шлю привіт чудовому дипломату – тоді, десять років тому, послу в Раді Європи Євгенові Перелигіну. Як він тоді боровся – це знають небеса й свідки того часу!

  І, до речі, у річницю Голодомору під Страсбургом, у Гольцхаймі, ельзасці палили свічу пам’яті біля пам’ятного знака Голодомору... Це тоді Перелигін з мером Гольцхайма встановили той знак. Я пам’ятаю, як летіла до них, у 2008 році, у цей день постояти разом...

  От би бачили з неба наші мученики – у світі живуть люди, яким на байдуже і яким не чуже... І які не промовчать, хоч і противник лютий, і не поскаржаться, хоч і наразилися на кулак... А я, поки жива, подякую їм тут, на землі.

  Джерело: zik.ua

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Тарас Возняк
  Тарас Возняк

  Головний редактор незалежного культурологічного журналу «Ї»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ