Міжнародний день Миру та Росія
В усьому світі відзначається день глобального припинення вогню і відмови від насильства
Сьогодні, 21 вересня, ватажок країни-агресора Російської Федерації Путін оголосив часткову мобілізацію і погрожував цивілізованому світу ядерною зброєю, а міністр оборони країни-агресора підтвердив плани мобілізації 300 000 громадян країни-агресора для продовження агресії.
В ніч проти 21 вересня країна-агресор Російська Федерація обстріляла кілька областей України, серед них Харківську, Миколаївську, Запорізьку, в тому числі територію Запорізької атомної станції, Криворізький район та місто Нікополь на Дніпропетровщині.
Сьогодні, 21 вересня, після виступу ватажка країни-агресора Російської Федерації Путіна, повітряна тривога оголошувалася в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській, Полтавській, Сумській, Харківській та Черкаський областях. Вже відомо про вибухи на Дніпропетровщині та в Запоріжжі. Тривали також обстріли прикордоння Сумщини та Чернігівщини.
Але цей день, 21 вересня, ще не закінчився, а отже обстріли країною-агресором Російською Федерацією населених пунктів України триватимуть. Зараз, коли я пишу ці рядки, повітряна тривога оголошена у восьми областях України.
40 років тому, резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 30 листопада 1982 року, було встановлено Міжнародний день миру
Тоді Асамблея урочисто проголосила, що цей день в усьому світі відзначатиметься як день глобального припинення вогню і відмови від насильства. Вже 20 років Міжнародний день миру щорічно відзначається 21 вересня.
Як відомо, перша міжнародна організація у сфері співробітництва, миру та безпеки Ліга Націй проіснувала до 1946 року (коли її заступила ООН) і піддавалася критиці за свою безпорадність і неможливість розв'язати різні локальні конфлікти й запобігти Другій світовій війні. Але навіть Ліга Націй спромоглася за лічені дні – від одержання 3 грудня 1939 року скарги Фінляндії про початок радянської воєнної агресії і до скликання 14 грудня 20-ї сесії Асамблеї Ліги Націй – виключити СРСР з Ліги Націй. Тоді, як і зараз, Москва намагалася маніпулювати свідомістю, виставляючи як законну фінську владу ватажків свого тодішнього «ЛДНР» – склепаний за кілька днів перед тим і сформований у Москві маріонетковий «уряд» маріонеткової ФДР (себто Фінляндської Демократичної Республіки), проголошеної 1 грудня на окупованій Червоною Армією території Фінляндії.
Тоді світ на це не купився. Зараз теж, «ЛДНР», як і окупаційна влада Криму, як і химерні ідеї створення «республік» на окупованих територіях Запоріжжя та Херсонщини, не мають жодних шансів на міжнародне визнання.
А от як щодо виключення Росії з ООН. Тоді, в 1939, виключення Росії з Ліги Націй ініціювала – що мені особливо приємно – Аргентина. А зараз? Має Україна якісь плани щодо цього? Обговорювала питання з союзниками?
Не будемо забігати наперед. Дізнаємося, адже 77 сесія ГА ООН щойно розпочала роботу. І відповідно оцінюватимемо роботу вітчизняної дипломатії та й ООН, яку чекає або кардинальне реформування, або доля Ліги Націй.
Коментарі — 0