Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Чи стануть Зеленський і Вакарчук альтернативою Порошенку?

  • Сергій Руденко

   Журналіст

  • Розсилка
  Чи стануть Зеленський і Вакарчук альтернативою Порошенку?

  Фронтмен «Океану Ельзи» і популярний комік опинилися серед лідерів президентських рейтингів в Україні, хоча про бажання балотуватися вони не заявляли

  Президентські рейтинги лідера гурту «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука і художнього керівника «Студії «Квартал 95» Володимира Зеленського зараз незначно поступаються показникам основних претендентів на головну посаду в країні - Петра Порошенка і Юлії Тимошенко. Про це свідчать дані двох соціологічних опитувань, оприлюднених цього тижня Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) і групою «Рейтинг».

  Згідно з ними, від 4,6 відсотка до 5,0 відсотків опитаних українців готові проголосувати за Вакарчука, від 6,5 % до 7,8 % - за Зеленського як за президента України. Для порівняння: підтримку Порошенку, згідно з тими ж рейтингами, готові надати 6,5 % і 6,8 % респондентів, Тимошенко - 10,6 % і 13,2 %. Лідерство відомого коміка і музиканта - сигнал чинним українським політикам: якщо не можете дати «хліба», так дайте хоча б «видовищ».

  На користь або на зло Порошенку і Тимошенко?

  Поява Зеленського і Вакарчука в президентських рейтингах рік тому викликала легке здивування. Ні перший, ні другий досі навіть не заїкалися про свої президентські амбіції. Так, обидва популярні в країні і мають армії шанувальників. Але, очевидно, і комік, і музикант і не задумувались про те, щоб конвертувати свою популярність в посаду президента України. Хоча слід сказати, що Вакарчук нетривалий час був народним депутатом, а Зеленський в серіалі «Слуга народу» зіграв роль вчителя історії, який волею долі став президентом країни.

  Як би там не було, імена лідера «Океану Ельзи» і художнього керівника «Студії «Квартал 95» опинилися в соцопитуваннях поруч з іменами Тимошенко і Порошенка. Хтось вважає це технологічним прийомом - для зниження або підвищення рейтингу справжніх лідерів президентської кампанії. Хтось - що Святослава і Володимира готують на парламентські вибори 2019 року під чолі партійних проектів. Але справжні мотиви тих, хто вирішив пограти Зеленським і Вакарчуком у соціологічних опитуваннях, до цього часу невідомі.

  Фронтмен «Океану Ельзи» та художній керівник «Студії «Квартал 95» поки уникають прямої відповіді на питання, чи балотуватимуться вони в президенти. Принаймні, до офіційного старту виборчої кампанії. Це дозволяє експертам та учасникам перегонів робити різні прогнози і висувати найнеймовірніші версії. А Вакарчуку і Зеленському - перебувати поза зоною «чорного» піару.  Слава - Україні, Володимиру - слава!

  Поки Вакарчук і Зеленський зберігають інтригу, про них складають різноманітні меми. Один з них - вітання «Слава - Україні!» - можна сприймати як «Слава (Вакарчук) - Україні!». Але як би не підтрунювали жартівники, поява фронтмена «Океану Ельзи» та відомого коміка- «кварталівця» серед лідерів президентських перегонів свідчить не тільки про рівень їхньої популярності в країні. Це ще й демонстрація недовіри українців до всієї нинішньої політичної еліти країни.

  Той, хто намагається представити Вакарчука і Зеленського безвільними скоморохами в руках олігархів - Ігоря Коломойського або Віктора Пінчука, - схоже, сильно помиляється. Лідер гурту «Океан Ельзи» - кандидат фізико-математичних наук, син колишнього міністра освіти, завжди займав активну позицію у громадському житті України. Він був з народом і під час Помаранчевої революції, і під час Євромайдану. Нетривале перебування в парламенті в 2007-2008 роках принесло йому розчарування, і він покинув політику. У Зеленського немає досвіду громадської і політичної діяльності. Але «Квартал 95» на чолі з ним, як не дивно, був і залишається в політиці - шоу-програми студії побудовані на пародіях на основних політичних гравців України.

  Вакарчуку і Зеленському, звісно, далеко до того ж Рональда Рейгана. Не кожен артист може стати президентом країни, особливо - без досвіду управління хоча б на рівні мера або керівника області. Очевидно, розуміють це і Святослав з Володимиром. Тим більше, що в українських реаліях похід в політику рівносильний самогубству для того, хто вже має справжню народну любов і повагу.

  Вакарчук і Зеленський візьмуть курс на парламент?

  Лідерство Вакарчука і Зеленського в президентській кампанії зараз, звичайно ж, умовне. Про їхній реальний рейтинг можна буде судити лише після офіційного висунення кандидатів в президенти, серед яких їх, у результаті, може і не виявитися. Але не виключено, що вони можуть очолити політичні проекти на виборах до Верховної Ради, які мають відбутися в жовтні 2019 року. Принаймні, соціологія фіксує, що партія «Слуга народу» (за назвою згаданого вище телесеріалу) і умовний «Блок Святослава Вакарчука» можуть подолати прохідний бар'єр на парламентських виборах.

  А тому поява Зеленського і Вакарчука в президентських рейтингах може стати прелюдією для їх участі у виборах до Верховної Ради. І перший, і другий, очевидно, будуть не проти цього. Лідер гурту «Океан Ельзи» має чітко артикульовані уявлення про те, якою він хоче бачити Україну. Про це ж зі сцени говорить і відомий комік «Студії «Квартал 95». І як же їм досягти бажаного без заходу в політику? Так, ніяк. Питання - чи треба це успішним і популярним артистам? Чи готові вони пожертвувати всім, що у них зараз є, для того, щоб, засукавши рукава, спробувати змінити Україну? Чи згодні вони відмовитися від нинішнього життя заради політики? Чи зможуть вони бути кращими і більш успішними політиками, ніж всі їхні попередники? Мені здається, ці питання зараз ставлять собі і Вакарчук із Зеленським.

  Джерело: Deutsche Welle

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ