В Україні запровадили театральний фестиваль-премію «GRA»
Фестиваль проводитиметься на конкурсній основі один раз на рік
В Україні створили театральний фестиваль-премію GRA (Great Real Art). Ініціатива належить Національній спілці театральних діячів України. Голова спілки, народний артист України Богдан Струтинський розповів, що головна мета фестивалю-премії — об’єднати всі театри України і презентувати їх найкращі здобутки не тільки в Україні, але й міжнародній спільноті. Про це повідомляє «УНН».
Завданнями фестивалю-премії є популяризація національного театрального мистецтво в усіх його жанрах, стилях і формах, визначення провідних тенденцій та стимулювання розвитку театрального середовища в Україні.
Співдиректори фестивалю-премії: нар. арт. України Богдан Струтинський, голова НСТДУ, генеральний директор-художній керівник Національної оперети України та нар. арт. України Ростислав Держипільський, заступник голови НСТДУ, керівник напряму регіональної політики, директор-художній керівник Івано-Франківського театру ім. І. Франка. А також члени експертної ради фестивалю-премії — Ганна Веселовська, Анна Липківська та Олег Вергеліс.
Фестиваль проводитиметься на конкурсній основі один раз на рік за підсумками минулого календарного року і буде розрахований на участь професійних театральних колективів різних форм власності (державні, комунальні, приватні тощо).
За результатами фестивалю присуджуватиметься премія. Відбір учасників буде здійснюватися у декілька етапів:
І етап — на основі поданих від театрів у електронному варіанті заявок експертною радою формується лонг-ліст учасників;
ІІ етап — після перегляду експертною радою вистав з лонг-ліста формується шорт-лист з 12 вистав (по дві вистави у шести номінаціях);
ІІІ етап — показ вистав у Києві та визначення міжнародним журі переможців.
Лауреати фестивалю-премії отримують відзнаку у шести самостійних номінаціях:
- За найкращу драматичну виставу;
- За найкращу виставу для дітей;
- За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу;
- За найкращу хореографічну/балетну/пластичну виставу;
- За найкращу виставу камерної сцени (до 150 глядачів);
- За найкращу пошуково-експериментальну виставу (на перетині театральних/мистецьких жанрів).
Читайте також інтерв’ю Віталій Малахов: У мене немає манії величі, але скандал зробив Театр на Подолі найпопулярнішим у Києві.
Коментарі — 0