Супрун розвіяла черговий міф: сидіння на холодній поверхні не призводить до циститу
Сидіння на холодній поверхні може призвести до оманливого відчуття потреби частого сечовипускання
Сучасна медицина не може довести, що сидіння на холодній поверхні призводить до запалення сечового міхура.
Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.
За словами міністра, найпоширеніший із міфів про те, що сидіння на холодній поверхні призводить до запалення сечового міхура (циститу). Однак таке судження не має під собою науково обґрунтованих доказів.
«Переохолодження чи запалення певної ділянки тіла дійсно може виникнути, якщо тривалий час знаходитися на вулиці в лютий мороз. Або ж, коли температура, навіть вища за 0, проте є велика вологість повітря та сильний вітер, котрий дме на відкриту частину тіла. У всіх інших випадках, особливо за добрих погодних умов, дуже складно переохолодитися. Організм сам підтримує оптимальну температуру внутрішніх органів, тому ваш сечовий міхур та інші органи переважно захищені від перепаду температури», - написала Супрун.
Сидіння на холодній поверхні може призвести до оманливого відчуття потреби частого сечовипускання. Це не шкодить здоров'ю. Таким чином тіло реагує на холод, як подразник, тож як тільки людина зігріється, неприємне відчуття зникає.
«Проте, якщо ви відчуваєте печіння або біль під час сечовипускання, це свідчить, що проблема справді серйозна. Такі симптоми не пов’язані з холодною погодою чи поверхнею, на якій ви посиділи. Вони найчастіше розвиваються внаслідок бактеріальних інфекцій - коли до сечового міхура або сечовивідних шляхів потрапляють бактерії, які викликають запалення. Холод не є провідником таких бактерій», - додала Супрун.
Якщо подібна проблема трапляється двічі або тричі на рік, варто звернутися до лікаря і пройти необхідне лікування, резюмувала в.о. міністра.
Раніше Супрун розвінчала «радянський міф» про вегето-судинну дистонію.
Коментарі — 0