Аналітики ISW розкрили хитрий план Путіна перед новим масштабним наступом

Аналітики ISW розкрили хитрий план Путіна перед новим масштабним наступом
Російський диктатор заявив про нову ціль «спецоперації»
фото з відкритих джерел

Путін намагається створити умови для подальших російських рейдів у північно-східні райони України

Президент країни-агресорки Володимир Путін намагається створити умови для подальших російських рейдів у північно-східні райони України для посилення внутрішніх інформаційних операцій та притиснення українських сил до північних прикордонних районів. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

1 лютого Путін провів нараду щодо відновлення житлової інфраструктури в Криму, Бєлгородській, Брянській та Курській областях після «обстрілів неонацистськими формуваннями». Путін зазначив, що Кремль ставить пріоритетом припинення українських обстрілів прикордонних регіонів, але це завдання є «справою військового відомства».

«Зосередженість Путіна на передбачуваній небезпеці обстрілу українцями прикордонних регіонів, ймовірно, служить подвійній меті. Це сприяє інформаційній операції, спрямованій на те, щоб представити війну в Україні як загрозу існуванню російських громадян, щоб отримати внутрішню підтримку тривалої війни. Путін також може встановлювати умови, щоб відвернути й розсіяти українські сили від критичних напрямків просування, притиснувши їх до північно-східних прикордонних районів», – вважають аналітики. 

За оцінками ISW, російське вторгнення з Білорусі є малоймовірним, а інформаційна операція з метою прикріплення українських військ до північного українсько-білоруського кордону, ймовірно, дає збій.

«Загроза транскордонних рейдів з Бєлгородської, Брянської та Курської областей у північну та північно-східну Україну, ймовірно, є спробою змусити Україну розгорнути обмежені підрозділи в цих районах для захисту від таких нападів, таким чином розосередивши українські війська напередодні ймовірної російської наступальної операції в найближчі місяці», – зазначили аналітики.

Ключові висновки ISW:

  • Українські офіційні особи продовжують попереджати про намір Росії провести вирішальну наступальну операцію на Донбасі в лютому та/або березні.
  • Російські війська продовжували наземні атаки на північний схід і південний захід від Бахмута.
  • Російські війська 1 лютого продовжували обмежені наземні атаки, щоб відвоювати втрачені позиції на лінії Сватове-Кремінна.
  • Російські війська продовжують безуспішні операції з підриву на островах у дельті річки Дніпро в Херсонській області, намагаючись перешкодити українським військам закріпитися на островах.
  • Російські чиновники планують запропонувати мораторій на закон про державні закупівлі, щоб спростити процедури витрачання коштів на тлі все більш дорогих військових зусиль.
  • Зусилля «групи Вагнера» із вербування ув'язнених, можливо, сповільнилися в попередні місяці.
  • 30 січня в окупованому Криму кримські партизани, ймовірно, здійснили підрив із застосуванням саморобного вибухового пристрою.
Аналітики ISW розкрили хитрий план Путіна перед новим масштабним наступом фото 1

Нагадаємо, секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов вважає, що російський диктатор Володимир Путін може спробувати провести масштабну атаку з півночі, півдня та сходу, як це сталося 24 лютого 2022 року, приурочивши її до річниці повномасштабного вторгнення. 

Путін вигадав нове «пріоритетне завдання» війни Росії проти України – хоче уникнути обстрілів російської території.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: