рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Росія відмовила у доcтупі консула до політв’язня Гриба

  • Розсилка
  Росія відмовила у доcтупі консула до політв’язня Гриба

  МЗС України вважає дії російської влади порушенням взятих на себе міжнародних зобов'язань

  Міністерство закордонних справ України заявило 30 січня, що Росія 29 січня відмовила у дозволі українському консулу відвідати незаконно утримуваного політичного в’язня Павла Гриба.

  Про це повідомила прес-служба МЗС України.

  «Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з отриманням 29 січня 2019 року відмови російської сторони у наданні консулу України дозвілу на відвідування незаконно засудженого в РФ громадянина України Павла Гриба», – наголосили українські дипломати.

  МЗС України вважає ці дії російської влади порушенням взятих на себе міжнародних зобов'язань, у тому числі передбачених ст. 13 Консульської конвенції між Україною і Росією.

  Українська сторона вважає такі дії Росії свідомими і спрямованими на приховування справжнього стану здоров'я Гриба.

  Нагадаємо, омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що українському політв'язню Павлу Грибу необхідна негайна операція на серці, його стан здоров'я надкритичний. Після обстежень лікарі діагностували ряд серйозних хвороб у Гриба.

  Як повідомлялося, 24 січня в Росії відбулося чергове судове засідання по справі українського політв’язня Павла Гриба, де він заявив, що дуже погано почувається, але лікар, без огляду, виписав довідку для суду про задовільний стан здоров'я.

  Після цього Грибу стало погано в залі суду і йому викликали «швидку допомогу».

  Відзначимо, за версією російського слідства, з 27 березня по 15 травня 2017 року Гриб, перебуваючи на території України, через інтернет закликав дівчину привести в дію саморобний вибуховий пристрій на випускному вечорі 30 червня. Гриб був заарештований, раніше знаходився в СІЗО Краснодарського краю, потім був етапований в Ростовську область.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ