Англійська стане обов'язковою? Комітет Ради ухвалив рішення
Комітет зняв антиукраїнські норми із законопроєкту про англійську мову
Комітет гуманітарної та інформаційної політики одноголосно рекомендував Верховній Раді підтримати у першому читанні законопроєкт №9432, який визначає англійську мовою міжнародного спілкування в Україні, а також містить пакет рішень для доступності її вивчення. Про це повідомила заступниця голови комітету, нардепка від «Слуги народу» Євгенія Кравчук.
«Ця законодавча ініціатива – про можливості для українців, про залученість до міжнародного контексту і співробітництва, про інвестицію в себе і підвищення власної конкурентоспроможності», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що ухвалення закону допоможе досягти корисних змін одразу на кількох напрямках.
- Євроінтеграційні прагнення: нинішня політика ЄС спрямована на те, щоб кожен громадянин європейської спільноти володів, як мінімум, двома іноземними мовами.
- Подолання мовного барʼєру: на 2021 рік ми на 40 місці (з 112) у English Proficiency Index.
- Бізнес: В опитуванні 2016 року понад 70% компаній у 28 неангломовних країнах зазначили, що знання англійської мови важливо для їхнього бізнесу.
Також комітет зняв антиукраїнські норми із законопроєкту про англійську мову.
«Окрім того, ми з колегами неодноразово консультувалися з громадських суспільством та експертами щодо ризиків законопроєкту у питанні захисту української мови. Саме тому вирішено вилучити положення щодо дубляжу: обовʼязкову англійську для демонстрації іноземних фільмів, де англійська – мова оригіналу; квоти для таких кінопоказів, а також квоти англійської для телемовлення. У оновленій версії законопроєкт і потрапить до сесійної зали. Решта дискусії буде вже до другого читання. Зокрема і щодо перехідного періоду, за який англійську мову мають опанувати чиновники та інші категорії», – додала парламентарка.
Раніше повідомлялося, що у майбутньому Україна оплачуватиме курси вивчення англійської мови через програму «єПідтримка».
Коментарі — 0