Марина Порошенко відвідала школу з інклюзивними класами на Дніпропетровщині
На Дніпропетровщині вже 255 шкіл працюють з інклюзією, - Порошенко
«Дніпропетровщина має найвищі показники в Україні з впровадження інклюзивної освіти. Це гарний приклад для інших областей», - про це під час свого візиту у Дніпропетровську область заявила Марина Порошенко, Перша Леді України та голова Благодійного Фонду Петра Порошенка.
За її словами, в регіоні вже працює 71 медіатека, 51 ресурсна кімната.
«Якщо два роки тому тут було всього чотири інклюзивних класи, то зараз вже 255 шкіл з інклюзією. Це світова сучасна практика, щоб діти з особливими освітніми потребами відчували себе захищеними, соціалізованими, могли спілкуватися з однолітками і отримували послуги на абсолютно новому рівні», - сказала Марина Порошенко.
Перша Леді і голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентин Резніченко відвідали інклюзивно-ресурсний центр в реконструйованій частині Магдалинівської опорної школи. Тут зусиллями ОДА було зроблено окремий вхід для дітей з особливими потребами, ганок з пандусом, зал лікувальної фізкультури. У самому приміщенні продумано все до дрібниць, щоб особливі діти не відчували ніяких перешкод.
У ресурсної кімнаті створені умови для відпочинку: тут є іграшки і м'які пуфи. Також була зроблена невелика кухня з їдальнею, де особливі діти набувають побутових навичок.
«Для нас дуже важливо, щоб доступ до якісної освіти мали всі без винятку маленькі жителі Дніпропетровщини. Незалежно від населеного пункту, в якому вони проживають, - у великому місті чи віддаленому селі», - зазначив Валентин Резніченко.
Він повідомив, що зараз понад 800 дітей регіону з особливими освітніми потребами навчаються у звичайних школах, і це в 4 рази більше, ніж ще два роки тому.
Крім того, в ІРЦ працюють нові фахівці: психологи, реабілітологи, дефектологи.
«Щаслива працювати в таких прекрасних умовах. Збулася моя мрія - кабінет, ресурсна і навчальна кімнати оснащені всім необхідним. Телевізори, інтерактивні дошки, комп'ютери. Все - за вищим розрядом. А ще - безліч сучасної методичної літератури, роздаткового матеріалу», - розповіла психолог Юлія Топка.
«Ми створюємо сучасні інклюзивно-ресурсні центри в усіх опорних школах, які реконструюємо, - додав Резніченко. - У таких установах висококваліфіковані фахівці допомагають особливим малюкам соціалізуватися. Батькам більше не потрібно возити дітей на заняття до обласного центру. Всі умови для всебічного розвитку вони мають у себе в районі».
Коментарі — 0