Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Гройсман заявив, що рішення про зниження ціни на газ для Луганської ТЕС приймалося в порядку надзвичайної ситуації

  • Розсилка
  Луганська ТЕС через блокування РФ ввезення вугілля, змушена була перейти на роботу на газу  - Гройсман заявив, що рішення про зниження ціни на газ для Луганської ТЕС приймалося в порядку надзвичайної ситуації
  Луганська ТЕС через блокування РФ ввезення вугілля, змушена була перейти на роботу на газу 

  Голова Луганської облдержадміністрації заявляв, що в області можуть бути відключення електроенергії, якщо не буде рішення Кабміну щодо зниження ціни на газ

  Кабінет міністрів України сьогодні, 14 серпня, видав розпорядження про зниження ціни на газ для Луганської ТЕС. Про це йшлося на засіданні уряду.

  За словами прем'єрміністра України Володимира Гройсмана, це дозволить вирішити надзвичайну ситуацію в Луганській області.  «Луганська ТЕС працює для виробництва електричної енергії в Луганській області. Вона працює на вугіллі. Вугілля логістично може поставлятися тільки з Російської Федерації. Російська Федерація перекриває постачання вугілля. Ми туди не можемо поставляти. Що нам робити? Там є друге джерело електроенергії – газ. Якщо дати газ за комерційною ціною, для луганчан треба підняти в декілька разів ціну електроенергії. І держава в порядку надзвичайної ситуації може вирішити це питання. У регіоні, отже, достатньо проблем». – зазначив прем'єрміністр України.

  Раніше, директор департаменту ЖКГ Луганської обладміністрації Віталій Сурай зазначив, що діючі ціни на електроенергію не покривають вартість газу, на який змушена була перейти Луганська ТЕС через блокування поставок вугілля з Росії, тому Кабмін повинен встановити спеціальну ціну на газ для теплоелектростанції.

  Як раніше повідомлялося, губернатор Луганської області Віталій Комарницький вважає, що в Луганській області можуть бути відключення електроенергії, якщо не буде рішення Кабміну щодо зниження ціни на газ.

  Нагадаємо, Луганська ТЕС може отримувати вугілля залізницею тільки з російської території, тому що під'їздів до електростанції з контрольованої українською владою території немає. ТЕС забезпечує електроенергією північ Луганської області, близько 1 млн споживачів. З 29 липня Луганська ТЕС перейшла на використання газу через відсутність запасів вугілля внаслідок введеного Росією обмеження на поставки вугілля в Україну.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ