Кількість книг, ввезених з РФ у 2017-му, набагато нижча за попередні роки

Кількість книг, ввезених з РФ у 2017-му, набагато нижча за попередні роки

Зниження імпорту російської літератури зокрема пов’язано з «величезною кількістю пропагандистського непотребу»

За підсумками 2017 року кількість найменувань ввезених з Російської Федерації в Україну книг скоротиться більш ніж у шість разів порівняно з 2016 роком і не перевищить 8 тис. найменувань, повідомив український віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко, передає Інтерфакс-Україна.

«2016 рік - понад 50 тис. найменувань російських книг тільки офіційно ввезені в Україну. 2017 рік - після впровадження дозвільної системи кількість найменувань на кінець року буде не більше 8 тис.», - сказав В.Кириленко в своєму відео-блозі в Youtube, інформуючи про результати півроку дії закону про обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту і введення дозвільної системи на ввезення друкованої продукції з держави-агресора.

За його словами, в грошовому еквіваленті якщо до початку вторгнення РФ в Україні вартість всієї друкованої продукції в Україні, що легально ввозиться з РФ, перевищувала $30 млн на рік, то в 2017 році ця сума не перевищить $1,5 млн.

«Усе це тому, що величезну кількість пропагандистського непотребу, який з Росії прийшов сюди... потрібно було зупинити. Після впровадження дозвільної системи від 22 травня цього року 7,7 тис. найменувань російських книг отримали дозвіл на офіційне поширення в Україні», - зазначив віце-прем'єр.

За словами Кириленка, таке стрімке скорочення кількості заявок імпортерів на ввезення в Україну друкованої продукції з РФ свідчить про те, що імпортери почали ставитися до цього процесу відповідально і не пропонують для поширення в країні книг антиукраїнського змісту чи такі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу.

При цьому віце-прем'єр повідомив, що 177 відмов були надані за формальними ознаками, коли імпортери неправильно або не повністю заповнили документи і «все це дуже легко вирішується, потім повторно подаються імпортери і отримують дозвіл».

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: