Конкуренція на новому ринку електроенергії сприятиме зниженню тарифів, - експерт
Конкуренція завжди знижує вартість товару, якщо вона присутня - Трохимець
Новий ринок електроенергії працює успішно і в перспективі конкуренція забезпечить зниження цін на електроенергію. Про це заявив президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець в ефірі телеканалу ZIK.
За словами експерта, з запуском ринку електроенергії нічого катастрофічного не сталось, попри апокаліптичні прогнози противників його запровадження. Ринок вже дев’ять днів працює успішно.
«Ні зростання ціни, ніяких техногенних катастроф, ніяких збоїв. І от сьогодні вже 9 липня, це дев'ятий день роботи нового ринку. Електроенергетична система – це система, яка б відчула будь-які проблеми одразу, в перші секунди. Якщо ми вже дев’ять днів живемо, і нічого екстраординарного не відбулося, значить, все працює добре і працюватиме далі добре», - сказав Трохимець.
Президент Асоціації енергетики також вказав на збереження стабільних цін на електроенергію з 1 липня та наголосив, що конкуренція на ринку в подальшому сприятиме їх зниженню.
«Ринок – це конкуренція. Конкуренція завжди знижує вартість товару, якщо вона присутня. До ринку ніякої конкуренції не було. Той, хто транспортував електричну енергію, той же її і продавав. І він не був жодним чином зацікавлений в допуску до своїх мереж когось іншого. Сьогодні власник мереж уже зацікавлений, щоб в його мережі приходили інші постачальники і постачали свій товар, свою електричну енергію кінцевим споживачам. А це однозначно в перспективі буде знижувати вартість електричної енергії», - констатував Трохимець.
Зокрема, він звернув увагу, що на перших проведених аукціонах тарифи на електроенергію з теплових електростанцій було знижено на 13%, відповідно і кінцеві споживачі отримали нижчу ціну.
«Ми побачили, що не те що не відбулося зростання тарифів для підприємств, а перші аукціони показали зниження тарифу, зокрема з теплових електростанцій, які найбільше звинувачували в тому, що вони нібито зловживають своїм монопольним, навіть не монопольним, а олігопольним становищем, підвищуючи свої ціни. Але вони в перших же аукціонах знизили ту ціну, яка раніше була регульована для них, на 13%. Відповідно і кінцевий споживач отримав нижчу ціну», - повідомив Трохимець.
Нагадаємо, 1 липня запрацював новий ринок електроенергії, відповідно до ухваленого у 2017 році Верховною Радою Закону України «Про ринок електричної енергії». Згідно з законом, нова модель передбачає запровадження таких сегментів як ринок двосторонніх договорів, ринок «на добу наперед», внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок.
Коментарі — 0