Платіжки зростуть удвічі: українців позбавили пільг на оплату електрообігріву житла
В Україні електроопалення стало дорожче
Хоча в Україні знизили тарифи на електроенергію від жовтня на 14% для громадян, які в місяць споживають до 250 кВт·год (нова ціна – 1,44 грн за 1 кВт·год), близько 600 тисяч сімей отримають платіжки за світло з сумою приблизно вдвічі більше.
Це випливає з відповіді Мінсоцполітики на запит видання «Телеграф».
Кому доведеться платити більше
Таке подорожчання торкнеться громадян, які використовували електроенергію для обігріву житла і мали право на знижений тариф. Зокрема:
- мешканці квартир та будинків, обладнаних електрообігрівальними установками
- мешканці, чиє житло не газифіковано та не оснащено центральним опаленням;
- багатодітні та прийомні сім'ї, або дитячі будинки сімейного типу.
Причина подорожчання платіжок за світло
Річ у тім, що такі категорії виявилися серед одержувачів компенсації від держави після скасування в кінці 2020 року пільгового тарифу 90 копійок за 1 кВт·год для тих домогосподарств, які споживали менш як 100 кіловат на місяць.
У період з січня і до закінчення минулого опалювального сезону на такі «субсидії» були виділені бюджетні кошти в розмірі 1,4 мільярда гривень. При цьому з лютого по травень за компенсацією звернулися 571,6 тисячі українців, які користувалися електрообігрівом житла, і отримали 943,7 мільйона гривень.
Залишок виділеної Кабміном суми – це понад 400 мільйонів гривень – за фактом виявився зекономлений та повернувся до держбюджету.
У нинішньому опалювальному сезоні, як поінформували в Мінсоцполітики, надання компенсації вже не передбачено. Відповідно, домогосподарствам, які використовують електроопалення, доведеться платити за фіксованим тарифом і вже не розраховувати «субсидії на світло».
Коментарі — 0