Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Нацбанку прокоментували інфляцію у вересні

  • Розсилка
  У Нацбанку прокоментували інфляцію у вересні

  У вересні річна інфляція чи не вперше цьогоріч була нижчою, ніж там прогнозували — 7,5% проти прогнозованих 7,7%

  У Національному банку України прокоментували інфляцію у вересні, дані про яку надала Державна служба статистики. Там зазначають, що зниження інфляції вдалось досягти через падіння цін на газ та курсу валют.

  Про це йдеться в офіційному коментарі НБУ.

  Зокрема, за даними Нацбанку, у вересні річна інфляція чи не вперше цьогоріч була нижчою, ніж там прогнозували — 7,5% проти прогнозованих 7,7%.

  «У вересні були нижчі, ніж очікувалося, темпи зростання базової інфляції, адміністративно-регульованих цін та цін на паливо, передусім завдяки подальшому зміцненню гривні. Це переважило вплив від все ще вищих, ніж прогнозувалося, темпів зростання цін на сирі продукти харчування», — повідомили у Нацбанку.

  Там зафіксували падіння ці на рис, сухофрукти, автомобілі, побутову та комп’ютерну техніку. Меншими темпами зростали ціни на харчові продукти з високим ступенем обробки, а також на послуги з високою часткою імпорту в собівартості, а саме хімічне чищення, ремонтні роботи, кінотеатри, телекомунікації, ресторани, манікюр, амбулаторні, екскурсійні та туристичні послуги.

  Також у вересні в Україні знизилися ціни на пальне — на 8,2% відносно вересня 2018 року.

  У вересня в Україні зафіксували інфляцію: ціни зросли на 0,7% відносно попереднього місяця.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ