рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Україна виконує свої зобов’язання щодо запровадження ринкових відносин у сфері енергетики, - експерт

  • Розсилка
  Новий ринок електричної енергії, який функціонуватиме у відповідності зі стандартами ЄС, має бути запроваджено 1 липня 2019 року - Україна виконує свої зобов’язання щодо запровадження ринкових відносин у сфері енергетики, - експерт
  Новий ринок електричної енергії, який функціонуватиме у відповідності зі стандартами ЄС, має бути запроваджено 1 липня 2019 року

  На даний час уряд підготував низку рішень, які потребують ухвалення Верховною Радою, - Бойко

  Україна виконує свої зобов’язання перед ЄС щодо імплементації Третього енергопакету та запровадженню ринкових відносин в сфері енергетики. Про це заявила заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко, коментуючи питання запуску з 1 липня нового ринку електроенергії.  «Якщо ми відштовхуємося від енергетичної стратегії, то в першу чергу до 2020 року ми повинні імплементувати вимоги Третього енергопакету. Третій енергопакет – це є створення ринкових відносин», - заявила Наталія Бойко.
   
  Заступник міністра відзначила, що потрібно ще чимало зробити для успішного запуску ринку і на даний час уряд підготував низку рішень, які потребують ухвалення Верховною Радою, тож зараз м’яч на полі парламенту.  
   
  «Це було успішне завершення переговорів по змінам до 27-го додатку до Угоди про асоціацію, зокрема, з метою майбутньої ринкової інтеграції ринків України до ринків ЄС. Ми чекаємо на ратифікацію Ради і чекаємо на подальші рішення стосовно того, як вчасно імплементувати вимоги Третього енергопакету», - наголосила Бойко.
   
  Водночас, урядовець вважає, що існує ризик політичної турбулентності щодо запровадження ринку, що матиме негативний вплив на ситуацію в країні, і наголосила на необхідності спільної роботи всіх учасників процесу задля досягнення результату.
   
  «Зараз існує два складних процеси, які негативно впливають на якість результатів. Перший – це політична турбулентність, тому що ми розуміємо, що дуже часто професійні коментарі змінюються на політичні, а для складних технічних реформ це скоріше мінус, ніж плюс. І другий аспект – це те, що насправді це, дійсно, дуже складна реформа. Тобто, це реформа, яка виявилася, я думаю, складнішою, ніж очікували всі учасники процесу», - зазначила Бойко.
   
  Нагадаємо, відповідно до ухваленого Верховною Радою Закону України «Про ринок електричної енергії», новий ринок електричної енергії, який функціонуватиме у відповідності із стандартами ЄС, має бути запроваджено 1 липня 2019 року.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ