рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Екологічне лихо: в озері на столичній Оболоні виявлено нафтопродукти (відео)

  • Розсилка
  Озеро Лугове забруднене нафтопродуктами - Екологічне лихо: в озері на столичній Оболоні виявлено нафтопродукти (відео)
  Озеро Лугове забруднене нафтопродуктами
  Фото: скріншот відео

  Забруднення озера зафіксували ще у серпні минулого року

  В озері Лугове на столичній Оболоні виявили нафтопродукти і мазут. Очерет чорний біля води, бруд по всій водоймі. Колектор розташований під водою. Це канал, що з'єднує Лугове з іншим озером. Далі каскадом озер усе іде у Дніпро.  

  Забруднення озера зафіксували ще у серпні минулого року. «Перевищення було по фенолах і нафтопродуктах у два-три рази. Наявний мазут - це активно помітно. Однозначно це паливно-мастильні матеріали», - каже Мар'яна Гандзула, керівниця служби екологічного нагляду. 

  У комунальної аварійно-рятувальної служби «Київська служба порятунку» є сорбент, що може очистити воду. Але тепер чекають погоди. «У нас є сорбент, але він працює за температури 10 градусів тепла. Було ухвалене рішення очікувати потепління, коли вода досягне температури +10», - повідомив Дмитро Піхало, командир Київської служби порятунку.

  Активісти пройшли весь шлях зливового колектора, аби дізнатися, хто зливає. Працівники заводу неподалік усе спростовують: «У нас є свої очисні споруди».

  На території заводу заходять і вагони. Тож активісти припускають, що там може бути їхня ремонтна база. Сам офіс залізниці розташований з іншого боку озера. Там зізнаються, що перевозять паливо у вагонах. Їх не ремонтують і не миють. Озеро не чіпають. «У нас є внутрішня господарська каналізація, яка спадає не в озеро, а в міську каналізацію», - каже Максим Боєв.

  На одній зі СТО, що найближча до місця зливу, показують: відпрацьоване мастило з машин зливають не в озеро, а у діжки і продають. Утім, на території біля води десятки СТО і автомийок, а за ними тисячі гаражів.   За фактом зливу вже відкрили кримінальне провадження. Також призначили екологічну експертизу, яка вирішить розмір шкоди, завданої місту.

  Джерело: ТСН

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ