Пожежі в Чорнобильській зоні: досі лишаються три осередки тління
За минулу добу авіацією скинуто майже 400 тонн води
Станом на 7-му годину 23 квітня у Зоні відчуження ЧАЕС продовжується гасінні пожеж на території Луб’янського, Паришівського, Дитятківського та Денисовицького лісництв.
Основні зусилля спрямовані на локалізацію трьох осередків (с. Розсоха, с. Крива Гора та с. Рудьки – с. Буряківка) тління пеньків, залишків деревини та торф’яника в осередках, пройдених вогнем.
Про це повідомляє пресслужба ДСНС України.
Для облаштування протипожежних розривів залучено важку інженерну техніку ДСНС та додатково 7 шляхопрокладачів Збройних сил України. Інженерною технікою створено 800 км мінералізованих смуг.
До гасіння залучено 1164 особи та 286 одиниць техніки, у тому числі 3 вертольоти та два літаки, якими 22 квітня здійснено 170 скидів – 376 т води.
У ДСНС також повідомлють, що пожежі у лісових масивах Овруцького району Житомирщини локалізовані. Силами ДСНС надається допомога працівникам лісових господарств, щодо гасіння окремих осередків тління трав’яного настилу, лісової підстилки, пеньків та деревини у Виступовицькому, Бережестському, Можарівському та Словечанському лісництвах.
До гасіння залучено 765 чоловік та 119 одиниць техніки, у тому числі вертоліт.
У ДСНС запевняють, що у Києві та області радіаційна обстановка стабільна, потужність експозиційної дози на поверхні ґрунту та вміст радіонуклідів у воді не перевищують допустимих значень.
Нагадаємо, у МВС назвали «можливою диверсією» пожежі в Чорнобильській зоні та Житомирській області.
Під Києвом орудували палії, які пересуваються на скутерах.
Внаслідок пожеж різко підвищився рівень забрудненості повітря у Києві. За словами київського мера Віталія Кличка, радіаційний фон у столиці та Київській області у межах норми.
Український режисер Стас Капралов зняв відеоролик, в якому показав жахливі наслідки масштабної пожежі, що не вщухає у Чорнобильській зоні.
Коментарі — 0