У Гройсмана відмежувалися від проблеми нестачі коштів на зарплати столичним освітянам

У Гройсмана відмежувалися від проблеми нестачі коштів на зарплати столичним освітянам
У Києва не вистачає коштів на оплату праці педагогам

Лілія Гриневич заявила, що столична влада має вирішити питання виплати зарплати вчителів

Міністр освіти та науки Лілія Гриневич заявила, що заробітна плата вчителів - це консолідована відповідальність уряду і органів місцевого самоврядування. Влада на місцях має в першу чергу виконувати свої зобов'язання по заробітній платі. Про це вона сказала у понеділок, 1 жовтня, ефірі ICTV.

«Зарплата освітян - це консолідована відповідальність уряду, який підтримує педагогічних працівників інструментом освітньої субвенції, і органів місцевого самоврядування. Тому що частину заробітної плати вони повинні додавати з своїх бюджетів. Випадок київського бюджету та ситуація, коли вчителям говорять, що у них можуть зняти 40% надбавки, абсолютно неприпустима. Тому що в першу чергу місцеві бюджети повинні виконати свої зобов'язання по зарплатах, а лише потім витрачати гроші на капітальні видатки. Наприклад, столиця сьогодні має на своїх рахунках ще 10 млрд грн на капітальні видатки, тобто наприклад на будівництво, що також потрібно. Але їхнє повноваження надзвичайно важливе і першочергове - заплатити зарплату. Вже були консультації з цього приводу, і мені здається, що ми знаходимо порозуміння з КМДА, щоб в жодному разі не було допущено щось подібне», - сказала Гриневич.

Вона нагадала, що питання заробітної плати освітян є однією з передумов реформування системи освіти, і з 2016 року зарплата вчителям зросла. Так, орієнтовна середня заробітна плата вчителя з 2016 року зросла з 4200 грн до 7500 грн.

Як повідомлялося, цього року столиці не затвердили освітню субвенцію в необхідному для Києва обсязі. І зараз складається ситуація, що місту не вистачає коштів на оплату праці педагогам, які викладають в закладах загальної освіти.

Профспілка освітян Києва має намір провести 4 жовтня біля Кабінету міністрів акцію протесту, зокрема через невиплату вчителям шкіл кількох районів столиці надбавок до заробітної плати.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: