Антикорупційна прокуратура завершила досудове розслідування у справі «Держінвестпроекту»

Антикорупційна прокуратура завершила досудове розслідування у справі «Держінвестпроекту»

Прокурори доручили детективам НАБУ повідомити стороні захисту про завершення досудового розслідування

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) визнали зібрані під час досудового розслідування у справі «Держінвестпроекту» докази достатніми для складання обвинувального акта.

Про це повідомляє САП у Facebook.

Прокурори доручили детективам НАБУ повідомити стороні захисту про завершення досудового розслідування та надати доступ до матеріалів досудового розслідування.

У ході слідства прокурори САП встановили, що у 2012 році з державного бюджету виділили понад 500 млн гривень на низку національних проектів.

«Зокрема, проектів «Якісна вода», що передбачав встановлення в найбільших містах України автоматів із розливу питної води, та «Олімпійська надія-2022», за яким мали бути зведені інфраструктурні об’єкти для проведення зимових олімпійських ігор в Україні», - зазначили у САП.

Крім того, 24 липня у САП погодили і вручили остаточні повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень вісьмом підозрюваним, місце знаходження яких встановлене.

Підозри у вчиненні кримінальних правопорушень стосуються ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 205 (придбання або створення суб’єктів підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності, вчинене повторно), ч. 3 ст. 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом в особливо великих розмірах) КК України.

«Щодо інших співучасників вчинення кримінальних правопорушень, у т.ч. колишнього голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України та його рідного брата, який на даний час перебуває у розшуку, прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури матеріали виділено в окреме провадження та доручено їх подальше розслідування детективам НАБУ», - додають у САП.

Нагадаємо, 24 липня детективи НАБУ затримали та повідомили про підозру в участі у злочинній організації з заволодіння бюджетними коштами в особливо великому розмірі колишньому водію і помічнику голови «Держінвестпроекту».

Як повідомлялося, 1 листопада 2017 року з Панами в Україну екстрадовано колишнього керівника Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислава Каськіва. 

В Україні екс-посадовцю інкримінують заволодіння у 2012 році у змові з іншими особами коштами Державного бюджету України на суму близько 7,5 млн грн. Сам він відкидає свою провину.

Печерський районний суд ухвалив рішення застосувати щодо екстрадованого з Панами Каськіва запобіжний захід у вигляді тримання під вартою два місяці з можливістю внесення застави.

Суд також зобов’язав Каськіва здати всі наявні закордонні паспорти, а також з’являтися за першою вимогою до слідчого та повідомляти про своє місцеперебування.

З Каськіва внесли заставу 160 тис. грн із його власних коштів. Крім того, Каськів перерахував до бюджету майже 7,5 мільйонів гривень.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомляв, що справу Каськіва передадуть в суд протягом 2-3 тижнів.

Раніше Луценко заявив, що Каськів може укласти угоду зі слідством.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: