Конституційний суд ухвалив рішення щодо мовного закону
Конституційний суд визнав закон про забезпечення функціонування української мови як державної конституційним
Конституційний суд України визнав конституційним закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Відповідне рішення суд ухвалив 14 липня на пленарному засіданні Великої палати, повідомила пресслужба суду.
«Рішення суду буде оприлюднено на офіційному вебсайті 15 липня», – йдеться в повідомленні.
Додамо, що на початку червня Конституційний суд України не зміг розглянути конституційність «мовного» закону. Шість суддів заблокували роботу суду.
Нагадаємо, 16 липня розпочинається новий етап втілення норм мовного закону, які стосуються іспитів щодо рівня володіння державною мовою; галузі культури і розваг; туристичної галузі; книговидавництва та роботи книгарень; кіновиробництва, демонстрування фільмів в кінотеатрах і на телебаченні тощо.
Раніше у «Слузі народу» визнали, що вступ у дію закону про мову відкласти не вдасться.
Нагадаємо, Верховна Рада України не погодилася включити до порядку денного два законопроєкти, у яких пропонують через карантин відтермінувати обов'язкове озвучування фільмів українською мовою. Рішення про розгляд проєктів «Слуг народу» підтримали лише 204 нардепи із 226 необхідних.
25 квітня 2019 року Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт «Про функціонування української мови як державної». Рішення підтримали 278 нардепів. Президент України Петро Порошенко 15 травня підписав цей закон. 16 травня його опублікували в газеті «Голос України».
Згідно з документом, єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова, її статус як єдиної державної мови зумовлений державотворчим самовизначенням української нації. Цей закон також регулює функціонування і застосування української мови як державної у галузях суспільного життя по всій території України.
Як повідомляли раніше, відома акторка Ірма Вітовська нагадала театрам, як вони мають виконувати законодавство щодо мови та процитувала колегам норми Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Читайте також:
- «Мовні інтриги» Конституційного суду
- У світі українською мовою володіють від 41 до 45 млн людей
- Знецінення української мови — улюблений інструмент у гібридній війні Росії
- Хто планує скасувати новий український правопис: подробиці
- Обслуговування лише українською! Мовний омбудсмен Тарас Кремінь про нові правила для бізнесу
Коментарі — 0