Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Московська церква знову погрожує Константинополю через Україну

  • Розсилка
  Патріарх Московський Кирило - Московська церква знову погрожує Константинополю через Україну
  Патріарх Московський Кирило

  Російська сторона переконує, що УПЦ МП є єдиною канонічно визнаною

  За підсумками Синоду Російської православної церкви, який збереться у Мінську, буде ухвалено рішення щодо відповіді Константинополю на його дії з українського питання. У РПЦ обіцяють жорсткі кроки. Також російська сторона переконує, що УПЦ МП є єдиною канонічно визнаною та продовжить своє служіння навіть після створення Єдиної помісної церкви в Україні.

  Про це заявив прес-секретар патріарха Московського Кирила священик Олександр Волков.

  За його словами, відповідь Синоду Російської Православної церкви на рішення Константинопольського патріархату щодо України буде адекватною та жорсткою.

  «Оцінку всього того, що було зроблено Константинопольським патріархатом дасть Священний синод, який збереться в Мінську 15 жовтня. У будь-якому разі, відповідь буде адекватною та жорсткою. Синод висловить недвозначну позицію щодо тих рішень, які було ухвалено у Стамбулі»,– зауважив священнослужитель.

  Водночас він не оприлюднив, які конкретні рішення буде ухвалено, та заявив, що слід трохи почекати.

  «Велика частина українського суспільства підтримує «канонічну Українську церкву», вона має свої шляхи розвитку та цілепокладання. Вона є невід'ємною частиною українського суспільства. А після рішень Синоду Константинопольського патріархату щодо українського питання авторитет патріарха Кирила ще більше зросте серед вірян», – переконує Волков.

  Також речник Кирила вважає, що потрібно оцінити авторитет тих, хто політичними способами намагається посилити напругу навколо українського церковного питання, вибудовує взаємини з розкольниками (так російська сторона називає Українську православну церкви та Єдину помісну церкву в Україні – ред.), вторгається на чужу канонічну територію, які політичні методи впливу направляють всередину церковної громади.

  «Українська православна церква (Московського патріархату – ред) є єдиною канонічно визнаною та продовжить своє служіння», – наголосив прес-секретар патріарха Московського.

  Наразі у Філарета закликали УАПЦ і Московський патріархат почати готувати об’єднавчий собор.

  Втім, як відомо синод РПЦ в Мінську готує «жорстку відповідь» на дії Константинополя.

  Крім того стало відомо, що московська церква хоче анафеми для Варфоломія за зняття прокляття з Філарета.

  Як повідомлялося, синод Константинопольського патріархату 11 жовтня ухвалив, що у 1686 році Київську митрополію Руській церкві передали незаконно. Також Константинопольський патріархат зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та глави УАПЦ Макарія.

  Нагадаємо, святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що найближчим часом буде скликаний архієрейський собор для об'єднання трьох церков.

  Він підтвердив, що після зняття анафеми його сан не зміниться і він залишиться патріархом.

  Наразі вже опубліковано текст рішення синоду щодо української церкви.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ