Обмін полоненими відбудеться до Великодня: з’явилися перші деталі

Обмін полоненими відбудеться до Великодня: з’явилися перші деталі
Українські полонені під конвоєм «ДНР», грудень 2019 рік
Фото: Reuters/Alexander Ermochenko

Під час відеоконференції ТКГ були досягнуті домовленості щодо списків для взаємного звільнення утримуваних осіб

Під час відеоконференції Тристоронньої контактної групи сторони домовилися про взаємний обмін полонених до Великодня.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

«Під час відеоконференції ТКГ були досягнуті принципові домовленості щодо списків для взаємного звільнення утримуваних осіб, а також дати — не пізніше Великодня (19 квітня — ред.)», — йдеться у повідомленні.

Зустріч ТКГ, як інформує ОП, відбулася з ініціативи української сторони за дорученням президента Володимира Зеленського.

Крім обміну, на засіданні ТКГ обговорили питання гуманітарного розмінування територій. Сторони мають надати ОБСЄ список таких об'єктів для розмінування та гарантувати безпеку на всіх ділянках.

Сторони також продовжили переговори щодо визначення наступних ділянок розведення сил та засобів на Донбасі.

Також під час зустрічі керівник Офісу президента Андрій Єрмак підкреслив важливість повного, всеосяжного та безстрокового дотримання режиму припинення вогню на сталій основі.

Нагадаємо, 31 березня 2020 року голова Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що обміни утримуваними особами з підтримуваними Росією бойовиками можуть початися за два тижні.

Раніше у Путіна заявляли, що обмін утримуваними особами між Україною і РФ відбудеться до кінця березня.

Як повідомлялося, 5 березня президент Володимир Зеленський заявив, що українська сторона в ТКГ передала список із понад 200 прізвищ для майбутнього взаємного звільнення утримуваних осіб. Глава держави висловив сподівання на проведення такого обміну в березні.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова підтвердила, що до обмінних списків буде включено кримських татар.

Народний депутат Мустафа Джемілєв заявив, що ув'язнені владою РФ кримські татари можуть відмовитися від обміну, якщо дізнаються, що їх обмінюють на злочинців. 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: