рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Пристайко: уряд не заважає іноземними працедавцями наймати українців

  • Розсилка
  За словами Пристайка, процес працевлаштування українців за кордоном залежить від працедавців, уряд зі свого боку не втручається в цей процес - Пристайко: уряд не заважає іноземними працедавцями наймати українців
  За словами Пристайка, процес працевлаштування українців за кордоном залежить від працедавців, уряд зі свого боку не втручається в цей процес

  Деякі європейські країни потребують десятки тисяч українських заробітчан

  Віцепрем'єр-міністр з євроінтеграції Вадим Пристайко стверджує, що український уряд жодним чином не втручається у процес найму українських громадян іноземними працедавцями.

  Про це Пристайко сказав в інтерв’ю DW.

  За його словами, процес працевлаштування українців за кордоном залежить від працедавців, уряд зі свого боку не втручається в цей процес, лише намагається його координувати. Кабмін також не перевіряє українців, які збираються виїхати працювати за кордон.

  «Уряд України не обмежує. Ми лише намагаємося придати цьому руху якусь координацію. Ми не перевіряємо контрактів, не допомагаємо або не заважаємо ці контракти укладати. Не запитуємо, чим збираються займатися люди, не з'ясовуємо, скільки їм платять», - пояснив він.

  Крім того, віцепрем'єр розповів, що країни Європейського союзу потребують десятки тисяч українських сезонних працівників, лише Фінляндія потребує до 15 тис. українців для сільськогосподарських робіт.

  «В Австрію планується 802 людини точно... Деякі країни не мають такої точної цифри... Щодо Німеччини, то тут складно сказати через її федеральний устрій. Кожна федеральна земля запрошує по-своєму. У Чехії наші працівники - найбільша етнічна група, яка там перебуває... Ми говорили не тільки з країнами ЄС», - додав Пристайко.

  До слова, польські роботодавці визнають, що дуже бідують без українців.

  Раніше стало відомо, що Україна і Фінляндія домовилися щодо авіарейсів для заробітчан

  Наприкінці квітня дві сотні українців вже полетіли чартером до Фінляндії збирати полуницю.

  Нагадаємо, 29 квітня уряд заявив, що готовий до переговорів з європейськими країнами, які висловлять бажання офіційно запросити українських робітників на сезонні роботи.

  Раніше Кабінет міністрів тимчасово заборонив українцям виїжджати за кордон з метою роботи, зберігши можливість залишити країну через наземні пункти пропуску тільки для відвідування родичів, котрі проживають у країнах Європейського Союзу.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ