Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  За три роки Україна зменшила споживання газу на 6 млрд кубометрів - Гройсман

  графіка
  • Розсилка
  За три роки Україна зменшила споживання газу на 6 млрд кубометрів - Гройсман

  За словами прем’єра, Україна може зменшити споживання газу ще на 5 млрд кубів у 2022 році

  Прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначає, що згідно з прогнозом Україна до 2022 року може знизити споживання природного газу до 13 млрд кубометів з 18 млрд кубічних метрів, спожитих в 2017 році.

  «Скільки Україна споживала газу (населення, теплокомуненерго, бюджетних установ): 2014 рік - 24 млрд кубів; 2017 рік - 18 млрд кубів. За три роки ми зменшили споживання газу на 6 млрд кубів. Прогноз на 2022 рік - 13 млрд кубів. Тобто Україна може зменшити споживання ще на 5 млрд кубів», - написав Гройсман у Facebook.


  0_13
  Графіка клікабельна

  Він також навів інформацію про впровадження в Україні відновлювальних джерел енергії (ВДЕ).  «4 квартал 2015 року - 21 приватне домогосподарство має сонячну електроустановку; 4 квартал 2017 - 3010 приватних домогосподарств встановили сонячні електроустановки; 2014-2017 - 1900 МВт нових теплових потужностей ВДЕ», - написав прем'єр України.


  00_14

  Інформуючи про реалізацію державної програми для населення «Теплі кредити», Гройсман зазначив, що вона стартувала в жовтні 2014 року.


  000_09

  «Уже видано 274 000 кредитів на 5 млрд грн. Учасники програми приблизно 400 тис. домогосподарств. Держава повертає 20% для заміни газових котлів (35% для субсидіантів) і 35% - на інші заходи (заміна вікон, встановлення лічильників, утеплення)» , - резюмував прем'єр-міністр України.

  Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» за позовом до «Газпрому». «Нафтогаз» домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку «Газпромом» узгоджених обсягів газу для транзиту.

  Також «Газпром» повинен сплатити 2,56 млрд доларів на користь «Нафтогазу». За заборгованість будуть нараховуватися відсотки - 526 тис. доларів в день, починаючи з 1 березня.

  Російська енергетична компанія «Газпром» заявила, що не згодна з рішенням Стокгольмського арбітражу  Російська сторона також заявила про неможливість відновити постачання газу Україні через відсутність додаткових угод.

  2 березня «Газпром» заявив, що готовий розірвати газові контракти з Україною.

  Головний комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко повідомив, що НАК «Нафтогаз України» може піти ще на один судовий розгляд з російським «Газпромом» у Стокгольмському арбітражі - щодо заниженої транзитної ставки.

  Крім того, «Нафтогаз» нарахував «Газпрому» $2,5 мільйона пені. Тоді як «Газпром» назвав «Нафтогаз» здирником.

  У понеділок, 5 березня, «Нафтогаз» отримав від «Газпрому» повідомлення про розірвання контракту.

  Після цього «Нафтогаз» заявив про закриття свого офісу в Росії.

  6 березня стало відомо, що російська компанія «Газпром» подає апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу у справі про постачання газу. 

  Крім того Росія не планує тристоронні переговори щодо «газової війни».

  У Європарламенті заявили про необхідність скорочення газової залежності від РФ.

  Читайте також: 

  Стокгольмнаш. Усі наслідки перемоги України у Міжнародному арбітражі

  Стокгольмська трагедія Гройсмана

  Третя газова війна. Чому зірвався бліцкриг Москви

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ