рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Лише 1% виправдувальних вироків виносить суд в Україні

  • Прес-конференція
  • Учасники: Юрій Бєлоусов
  • Розсилка
  Лише 1% виправдувальних вироків виносить суд в Україні

  Головною причиною такої ситуації є «зацікавленість» прокурорів у не доведенні справи до суду, якщо справа має потенційно виправдувальний характер.

  В Україні кількість виправдувальних вироків не перевищує 1%. Кількість вироків на користь звинувачених зросла в чотири рази, але по факту нічого не змінилось, і до 20-30% виправдувальних вироків, як у Західній Європі, нам ще  так само далеко. Про це розповів Юрій Бєлоусов, голова правління ГО "Експертний центр з прав людини" 26 вересня під час прес-конференції в прес-центрі Главкома (Шовковична, 8/20).

  На його думку, головною причиною такої ситуації є «зацікавленість» прокурорів у не доведенні справи до суду, якщо справа має потенційно виправдувальний характер.

  «У 1992 році відповідною постановою Верховної Ради був затверджений Дисциплінарний статут прокуратури України. У ньому написано, що винесення виправдувального вироку є однією з підстав, яка тягне за собою дисциплінарну відповідальність прокурорів та слідчих», - зауважує Бєлоусов.

  Правозахисник переконує, якщо справа все ж таки потрапляє в суд і суд визнає підозрюваного невинним, прокурор автоматично отримує як мінімум догану. Це означає, що наступні півроку він не отримуватиме премію, а це часто 30-40% зарплатні.

  Пропонуємо також переглянути запис прес-конференції Юрія Бєлоусова, де він розповідає про реформу системи кримінальної юстиції та чому неможливо в Україні ввести презумпцію правоти поліцейського.
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ