Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Освітяни столиці вийдуть на масову акцію протесту 1 листопада

  • Прес-конференція
  • Учасники: Олександр Яцунь, Артур Бабенко, Мирослава Стремецька
  • Розсилка
  open.az - Освітяни столиці вийдуть на масову акцію протесту 1 листопада
  open.az

  Підвищення тарифів на житлово-комунальні платежі стали для освітян «драконівськими тарифами»

  Підвищення тарифів на житлово-комунальні платежі стали для освітян «драконівськими тарифами». Це змушує 1 листопада працівників освіти вийти на страйк. Про це повідомив Олександр Яцунь, голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.

  «Освітяни доведені до відчаю. 1 листопада вони вийдуть на маніфестацію чисельністю 20 тисяч осіб. Це канікулярний період. Ми не зриваємо навчальний процес, ми не йдемо з уроків, з пар. Початок о 14:00 під стінами Кабінету міністрів. Далі страйкарі рушать до парламенту. Освітяни вимагають знизити вдвічі тарифи на житлово-комунальні послуги, підвищити зарплатню освітянам, та виконувати 62 статтю Закону «Про вищу освіту», в якій зазначено, що стипендія повинна бути на рівні прожиткового мінімуму», говорить Яцунь.

  Нагадаємо, що прожитковий мінімум встановлено в сумі 1 450 гривень. Студент отримує 825 гривень, підвищена за відмінне навчання – 925 гривен. 

  «Окрім до сих пір не виконується закон про внутрішньо переміщених осіб, де зазначено, що студенти з окупованих на тимчасово непідконтрольних територій мають право безкоштовно проживати в гуртожитках», - зазначає Стремецька.

  На думку Бабенка, за таких умов, коли вчитель 50% із зарплати повинен віддавати за комунальні послуги, призводить до злидарства працівників освіти. Тому молодь неохоче йде працювати в школи.

  Пропонуємо переглянути  запис прес-конференції «Освітяни столиці вийдуть на масову акцію протесту» за участі  Олександра Яцуна, голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України;  Артура Бабенка, вчитель правознавства Печерської гімназії № 75; Мирослави Стремецької, студентка 2 курсу магістратури Національного технічного університету України «КПІ» ім. Ігоря Сікорського.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ