«Перше робоче місце: пошук роботи – теж робота»
Роботодавці зацікавленні в молодих фахівцях. Відсутність досвіду не є перешкодою. Більшість підприємств та компаній мають власні програми стажування для випускників вишів. Про це розповіли під час прес-конференції Лариса Брувер, HR-директор «1+1 Медіа»; Катерина Криворученко, спеціаліст експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна www.hh.ua , Марія Кошутська, PR менеджер, KPMG в Україні.
Сьогодні є популярним працевлаштування молодих спеціалістів або студентів, котрі не закінчили навчання. 42% роботодавців зазначають, що програми стажування і працевлаштування для молодих спеціалістів існують вже давно та їх скорочення не планується.
«37% респондентів за нашими дослідженнями визначили, що у їхніх компаніях не практикується співпраця зі студентами чи молодими фахівцями. Це може бути обґрунтовано специфічністю професійної сфери, в якій працює компанія чи особливими вимогами до кандидатів», - говорить Катерина Криворученко.
Лариса Брувер зазначає, що в її компанії є програми стажування для молодих спеціалістів. «Своїми програмами стажування ми хочемо розбити той стереотип, що на телебачення влаштовуються тільки по знайомству. Зазвичай у нас йде тр людини на вакантне місце. Тобто приходить три претендента, і в процесі стажування залишається один», - розповідає Брувер.
Вона також зазначила, що мало звертає уваги на резюме в електронному чи паперовому вигляді. Бо з нього мало що зрозуміло. Тому просить презентів посилання на відео резюме. «відеорезюме – гарна моживість побачити людини і зрозуміти, яка в неї мотивація. Звичайно, ми не оцінюємо технічну і творчу складову подачі відео резюме. Воно може бути знято навіть просто на телефон», - продовжує HR-директор «1+1 Медіа».
Марія Кошутська переконує, що її компанія навіть співпрацює з багатьма вишами. «Для молоді наша компанія навіть створила власну лабароторію, де молоді люди себе пробують, і ми для себе відбираємо найкращих. Деяким хорошим учасникам ми навіть даруємо цінні подарунки, якщо людина не пройшла до кінця конкурс чи стажування», - зазначає Кошутська.
Усі троє експертів порадили молодим фахівцям брати рекомендаційні листи з тих програм стажування, в яких вони брали участь. В резюме обов’язково вказувати контактну особу, яка видала рекомендаційний лист.
Пропонуємо також переглянути запис прес-конференції
Коментарі — 0