рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Сезонні роботи на селі. Робота є, немає кому працювати

  • Прес-конференція
  • Учасники: Марія Панченко, Катерина Криворученко
  • Розсилка

  Із початком сезонних робіт в агропромисловому комплексі відкривається велика кількість вакансій. Але представники ринку праці та кадрового порталу зазначають, що кількість охочих працювати на селі є низькою. Такі думки були висловлені під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.

  У перші місяці весни загалом на ринку праці України була активізація як роботодавців , так і пошукачів роботи. На 15% збільшилася кількість вакансій, і на 10% збільшилося кількість резюме.

  «В агросектор небагато йде спеціалістів працювати, тому що є певні стереотипи, що це важка праця. Хоча сьогодні агросектор йде в бік інформатизації, і це не тільки виключно робота в полі. Висококласних фахівців є не так багато. Тому кількість вакансій в агросекторі трохи збільшується, а от охочих йти працювати зменшується», - говорить Катерина Криворученко, спеціаліст експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

  За її словами в Україні лише 3% галузей, що не були в кризових ситуаціях останніми роками. Представники агросектору найменше постраждали від кризових явищ в Україні за останні 4-5 років. Переважно в агросектор йдуть чоловіки. Це становить 85% за кількістю резюме. За віковою категорією в агросекторі працюють люди, яким  35-45 років, дещо менше третини  - це молодь. 65% становлять ті пошукачі, які в агросекторі пропрацювали більше 6 років. 10 % взагалі не мають досвіду, але хотіли б працювати в агросекторі.

  «Шукачі роботи хочуть отримувати від 4 до 10 тисяч гривень в залежності від об’єму роботи, за керівну посаду просять до 20 тисяч гривень. Але не всі роботодавці можуть задовольнити такі зарплатні очікування. Вони можуть запропонувати на 20% нижче», - зазначає Криворученко.

  Представники агробізнесу стверджують, що готові відкривати нові робочі місця, зокрема під час сезонних робіт. Але є цілий ряд проблем.

  «Ми стикаємося на ринку праці з такими проблемами, як виїзд наших потенційних робітників на сезонні роботи за кордон. Адже і у них, і у нас сезонні роботи збігаються в часі. І нам інколи дуже складно переконати людину залишитися в себе дома і йти працювати до нас. Хоча ми пропонуємо і досить високу зарплату, і забезпечуємо житлом, і зв’язком. Наша компанія офіційно оформлює людей на роботу», - говорить Марія Панченко, HR-директор «Мрія Агрохолдинг».

  Вона також стверджує, що сьогодні відчувається брак кваліфікованих працівників. Навчальні заклади готують таких спеціалістів, яких не потребує ринок праці.

  «Сьогодні в Україні є 17 аграрних вишів, дві сільгоспакадемії, 91 навчальні заклади на рівні аграрних технікумів та коледжів, але ринок праці потребує зовсім іншої кваліфікації робітників. Тому 47% роботодавців в агросекторі сьогодні мають програми стажування для молоді, щоб вирощувати своїх працівників», - зауважує представник кадрового порталу.

  Підтвердила таку думку і представник агробізнесу. «Тому ми співпрацюємо із навчальними закладами з метою підвищення освітнього рівня молоді. Адже робота в агросекторі – це не з сапкою в полі і це не кам’яний вік. Агросектор стає високотехнологічним», - резюмувала Панченко.

  Пропонуємо також переглянути запис прес-конференції  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ